Fotograf

Copyright © 2021. All rights reserved.

Fotografia Analogowa Tradycyjna

Fotografia średnioformatowa analogowa

Usługi fotografii tradycyjnej

Fotografia do druku w wielkich formatach

Oferuję usługi związane z fotografią analogową średnioformatową na materiałach światłoczułych pozwalającą na bardzo duże powiekszenia. Fotografia analogowa w średnim formacie doskonale zdaje egzamin, gdy jest potrzeba wykonać fotografię w możliwie jak największym wydruku w formie bilbordu, własnej fototapety, przedmiotów ukazujących produkt, krajobraz, portret bliskiej osoby, czy reklamowych wystaw sklepowych.

Usługi fotograficzne, Fotografia analogowa, średni format, Pentacon six

Pentacon six TL, lens prototype Tokturnus 90 mm 1,4 fot. www.64iso.pl

Fotografię analogową wykonuję na aparatach średnioformatowych takich jak Flexaret, Pentacon Six TL i Kiev 6C. Optyka używana przeze mnie podczas sesji aparatami analogowymi to Niemieckie obiektywy średnioformatowe Carl Zeiss Jena Biometar 80/2,8 Carl Zeiss Jena Sonnar 180/2,8 Carl Zeiss Jena Flektogon 50/4 oraz Rosyjskie Kaleinar 150/2,8 i Vega 12B. W kolekcji posiadam również obiektyw eksperymentalny ultra jasny bardzo rzadko spotykany średnioformatowy 90/1,4. Obiektywy te spełniają swą jakością wysokie wymogi stawiane dla fotografii przeznaczonej do wielkiego wydruku. Obiektywy te są też doskonałym narzędziem do tworzenia klimatycznych portretów o niedoścignionej głębi obrazu oraz do tworzenia fotografii krajobrazów z dużą szczegółowością obrazu.

Filmy analogowe średnioformatowe monochromatyczne o najdrobniejszym ziarnie wywołuję sam dla uzyskania wyjątkowej sterylności i gwarancji uzyskania właściwych efektów. Filmy barwne średnioformatowe wywoływane są w procesie C-41 na uznanym fotolabie firmy Kodak. Materiały negatywowe które zostaną wywołane skanuję profesjonalnym skanerem firmy EPSON w maksymalnych rozdzielczościach urządzenia 6400 lub nawet 12800 dpi i wielkościach rzędu 15000 x 15000 pikseli. Tak powstałe obrazy analogowe i przeniesione do świata cyfrowego stanowią doskonały materiał do druku w wielkich formatach często przekraczajacym 3 metry a nawet więcej i zachowaniu rekordowo dużej ilości szczegółów w obrazie.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia mojego portfolio FOTOGRAFIA TRADYCYJNA

Fotografia analogowa ma się wciąż dobrze

Osoby które myślą, że fotografia tradycyjna inaczej analogowa umarła mogą się bardzo mile zdziwić. Fotografia analogowa ma się bardzo dobrze i mimo cyfrowej technologicznej przewagi posiada swoje zalety a nawet niedoścignione walory.

Usługi fotograficzne, fotografia tradycyjna, średni format, pentacon six TL, fotografia

Pentacon six TL lens prototype Tokturnus 90 mm 1,4 fot. www.64iso.pl

Fotografia tradycyjna znana jest najczęściej z formatu małoobrazkowego, jednak to duży format jest najsilniejszą stroną fotografii analogowej niestety najmniej poręczną. Najbardziej wyważonym formatem analogowym zdaje się średni format, który generuje duże i piękne w plastykę fotografie jednocześnie zachowując praktyczne i w miarę wygodne wymiary sprzętu w postaci aparatu i obiektywu.

Oferując usługi fotograficzne skupiłem się na analogowym średnim formacie, gdzie mogę wygodnie dotrzeć do klienta zarówno w jego domu jak i w plenerze. Fotografia analogowa średnioformatowa posiada kilka zalet przewyższających fotografię cyfrową. Rejestrowane obrazy można utrwalać na filmach o nominalnych czułościach nawet 20 iso, gdzie dostępny cyfrowy świat oferuje najmniej 64 iso. dzięki temu możemy rejestrować gigantycznie duże odbitki z niewiarygodną wręcz rozdzielczością nawet 880 milionów pikseli.

Dodatkowe zalety fotografii tradycyjnej

Średnioformatowa fotografia analogowa posiada jeszcze jeden atut. Pozwala fotografować jasne partie obrazu o niedoścignionej dla fotografii cyfrowej tonalności. Dzięki temu fotografowanie refleksów świetlnych, dużych połaci lustra wody i białego śniegu iskrzącego się od słońca, tonalności ludzkiej skóry, zdjęć pod słońce lub zdjęć metalicznych przedmiotów czy samochodowych lakierów przynosi doskonałe efekty.

Plastyka obrazu aparatów średnioformatowych z analogowym medium jest bogata dzięki rozmiarom klatek filmowych wynoszących blisko 6cm x 6cm. Liczna i dobrze już poznana optyka, która swą wielkością i ciężarem daje szanse na kreatywne kadrowanie pozwala tworzyć obrazy prawie w każdym miejscu. Dzięki temu analogowa fotografia średnioformatowa zapewnia twórcze obrazowanie portretów, krajobrazów, martwej natury, materiałów reklamowych i zdjęć makro. Zapraszam wszystkich zainterersowanych fotografią analogową, fotografuję w całej Polsce.

fotografia analogowa, fotografia tradycyjna, zdjęcia do fototapet, fotografia reklamowa, wielki format wydruku

Pentacon six TL, lens prototype Tokturnus 90 mm 1,4 Kodak film EKTAR 100 fot. www.64iso.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.    OK