Fotograf dzieci

Copyright © 2021. All rights reserved.

Podejmuję się

Podejmuję się usług związanych z fotografowaniem dzieci najczęściej powyżej 6 roku życia. Oferuję usługi związane z fotografią dzieci, organizuję sesje fotograficzne dla najmłodszych zarówno na potrzeby reklam, agencji, zespołów tanecznych i teatralnych oraz prywatnych zleceń rodziców.

Najczęściej zdjęcia dzieci wykonuję w takich miejscowościach jak Koszalin, Kołobrzeg, Szczecinek, Piła, Człuchów, Chojnice, Słupsk, Białogard, Wałcz, Jastrowie, Starogard Gdański, Złotów, Czaplinek. Na specjalne życzenie mogę podjechać do każdego miasta.

Plener i studio

Sesje dziecięcej fotografii najczęściej przeprowadzane są w plenerze lub na życzenie rodziców w moim mobilnym studio fotograficznym, które mogę rozstawić w dowolnym miejscu, również u Państwa w domu. Sesje odbywają się zawsze w towarzystwie rodziców dzieci lub ich prawnych opiekunów oraz ze stosowną umową.

Sesja z dzieckiem plener czy studio?

W zdecydowanej większości przypadków doradzam zorganizowanie sesji z dzieckiem w plenerze. Można zauważyć z psychologicznego punktu widzenia lepszą śmiałość do pozowania dziecka na wspólnym gruncie jakim może być plener na nowym placu zabaw, w parku, czy ogrodzie. W takich właśnie plenerowych okolicznościach uwaga dziecka jest zwrócona nie tylko na fotografa, którego widzi pierwszy raz w życiu, ale również na nowe ciekawe otoczenie w jakim się znajduje.

Fotografując dziecko w takich okolicznościach można stać się prawie niezauważonym na tle beztroskiej zabawy w nowym otaczającym dziecko świecie. Gdy fotografowane przeze mnie dziecko zaczyna mnie zauważać w swym otoczeniu jest już oswojone z moim głosem czy sylwetką i można już coraz śmielej prosić młodego człowieka o wykonywanie drobnych poleceń ułatwiających jego fotografowanie w bardziej zaplanowany i zaaranżowany sposób.

Fotografia dziecięca mobilne studio

Mobilne studio to nic innego jak studio fotograficzne, ale w domu klienta. Składa się z dwóch dużych statywów i kliku wersji teł, oraz trzech zintegrowanych bezprzewodowych lamp błyskowych wyzwalanych za pomocą podczerwieni. Opcja ta zdaje egzamin gdy zdjęcia plenerowe są niemożliwe lub gdy charakter sesji tego wymaga. W przypadkach związanych z chorobą dziecka lub trudnościami z jego swobodnym przemieszczaniu się tak technika jest bardzo przydatna.

Fotografuję dzieci również analogowo

W swojej ofercie posiadam również usługi fotografowania dzieci w technice analogowej do tego w średnim formacie. Proszę się nie zdziwić ale ta technika robienia zdjęć na kliszę nadal istnieje i wykonana w sposób właściwy stanowi ciągle wzór jakościowy dla fotografii cyfrowej. Oferta ta jest moją najdroższą usługą gdyż wymaga dużego nakładu pracy przy jej wykonywaniu i generuje dodatkowe wydatki takie jak filmy średnioformatowe i chemię do ich wywołania i utrwalenia.

Wielu rodziców może w tym momencie zapytać dlaczego mieli by z takiej technologii skorzystać? Otóż proszę Państwa fotografia analogowa dostała nowa młodość za pomocą wysokiej jakości skanerów płaskich i bębnowych. Negatywy średnioformatowe po zeskanowaniu tworzą pliki cyfrowe o niebywałej rozdzielczości i jakości obrazu przekładając się na formy wydruku w dużych formatach bez utraty jakości przy ich wielokrotnych powiększeniach.

Fotografia analogowa częściej jest stosowana przeze mnie w sesjach z dzieckiem nieco starszym spokojniejszym i umiejącym utrzymać bezruch na dłuższy czas. Stosuję fotografię analogową średnioformatową, więc zdjęcia dziecka powstałe na sesji mogą mieć dzięki temu nieprawdopodobną rozdzielczość często wynoszącą 21000px x 21000px i 6400dpi oraz wagę 1,5 GB na jedno zdjęcie, co przekłada się na możliwość wydruku w bardzo dużych a nawet wyjątkowo dużych formatach i niezwykle bogatej niedoścignionej przez fotografię cyfrową ilości szczegółów.

Bezpłatna sesja

Jeśli jesteś rodzicem dziecka o dużej fotogeniczności i marzy Wam się kreować swe ukochane dziecko na drogę fotomodelki to nic nie stoi na przeszkodzie by tak się stało. Zajmujemy się fotografią wizerunkową dla wszystkich chętnych.

Unikalna uroda

Jeżeli wiesz, że masz unikalną urodę swego dziecka, napisz do mnie a zorganizuję sesję dla najmłodszych nawet za darmo. Ideą bezpłatnych zdjęć dla dziecka jest zgoda na publikację powstałych na sesji zdjęć na mojej stronie w celu reklamowania swoich usług.

W celu dokładnej weryfikacji i zapoznania się ze wszystkimi szczegółami darmowej sesji dla dziecka skontaktuj się ze mną drogą mailową a odpowiem na wszystkie zadawane przez Was pytania.

Malutka dziewczynka w baśniowej koronie stojąca przed malutką żabką siedzącą na kamieniu

Fotograf dzieci Koszalin - fot. www.64iso.pl

Oferta Sierpień 22 / 2021

Fotografia dzieci - plener

Kategorie ofert:

fotografia dzieci w plenerze / fotografia portretowa dzieci / fotografia dzieci analog / fotografia TFP

Piękny plenerowy widok dziewczyny w kapeluszu dotykającej owoców krzewu

Plenery fotograficzne dla dzieci w Koszalinie - fot. www.64iso.pl

Oferta dziecięcej sesji plenerowej

  • Stylizacja sesji

  • Technika cyfrowa

  • Około 2 do 3 godzin sesji

  • 25-30 fotografii w technice cyfrowej

  • Fotografie poddane korekcji graficznej

  • Materiał oddany w formie cyfrowej z serwera

  • Możliwa za dodatkową opłatą fotografia w technice analogowej

  • Możliwy wydruk na papierze Fuji Laster w formacie 13 x 21 cm

  • Cena 600 zł

Zapytaj o dostępność terminu KONTAKT

Realizuję

Z powodzeniem realizuję plenery fotograficzne dla dzieci w wybranej przez Państwa miejscowości. Plener z udziałem dzieci oferowany przeze mnie uzależniony jest od wieku dziecka i jego chęci do współpracy. Czas sesji uzależniony jest też o ewentualną zmianę lokalizacji dla urozmaicenia sceny, tła i logistyki pleneru.

Stylizacje

Posiadam wiele swoich stylizacji którymi można zaciekawić Wasze pociechy stojące przed obiektywem. Dla dziewczynek posiadam między innymi stylowe kapelusze słomiane, korony wykonane na zamówienie, sukienki bajkowe, spódnice baletnicy, książki oprawione w skórę, cienkie druciane okulary. Dla chłopców kaszkiety, szelki, osobliwe starodawne okulary spawalnicze, stare busole i aparaty fotograficzne i wiele innych oryginalnych rekwizytów.

Oferta Sierpień 12 / 2021

Fotografia dzieci - portret

Kategorie ofert:

fotografia dzieci w plenerze / fotografia portretowa dzieci / fotografia dzieci analog / fotografia TFP

Portret dziewczynki z włosami gustownie schowanymi w golfie

Fotografia portretowa Koszalin - fot. www.64iso.pl

Oferta dziecięcej sesji portretowej

  • Stylizacja sesji

  • Technika cyfrowa

  • Około 2 godzin sesji

  • 10-15 fotografii w technice cyfrowej

  • Fotografie poddane korekcji graficznej

  • Materiał oddany w formie cyfrowej z serwera

  • Możliwa za dodatkową opłatą fotografia w technice analogowej

  • Możliwy wydruk na papierze Fuji Laster w formacie 13 x 21 cm

  • Cena 500 zł

Zapytaj o dostępność terminu KONTAKT

Portretuję

Portretuję twarze dzieci w naturalnym świetle przy użyciu ciekawych obiektywów stworzonych do rejestrowania twarzy w niezmienionych proporcjach i perspektywach. Posiadam dużą kolekcję optyki konstrukcji niemieckiej, japońskiej i rosyjskiej która zdobyła duże uznanie w rejestrowaniu dziecięcej twarzy.

Czas sesji

Czas trwania sesji portretowej dziecka trwa około dwóch godzin i zależy od wieku oraz uzyskanych efektów. Fotografowanie dzieci wiąże się często z ich zmiennością nastrojów. Czasem sesja portretowa przebiega sprawnie a innym razem trzeba uzbroić się w czas i cierpliwość by powrócić znowu do fotografowania.

Retusz

Wszystkie oddane prace są starannie wyretuszowane, oczyszczone i przekonwertowane na pliki JPEG zgodnie z panującą etyką i przygotowane w wersji monochromatycznej i wielobarwnej. Fotografie są również przeskalowane do kilku wielkości i ciężaru celem wykorzystania ich do typowych celów wydruku lub osadzenia w internecie.

Oferuję obróbkę graficzną portretów wykonaną na bardzo zaawansowanym oprogramowaniu stosującym technologię U-Point. Technologia ta dzięki swej niezwykłej właściwości pozwala pracować na pojedynczym pikselu barwnym co przekłada się na rekordowo bogate przejścia tonalne tak ważne w fotografii portretowej.

Oferta Sierpień 02 / 2021

Fotografia dzieci - analog

Kategorie ofert:

fotografia dzieci w plenerze / fotografia portretowa dzieci / fotografia dzieci analog / fotografia TFP

Kilkuletnia dziewczynka z upiętymi warkoczykami stojąca w wysokiej trawie na tle perspektywy starego ogrodzenia

Analogowa fotografia dziecięca w Koszalinie - fot. www.64iso.pl

Oferta dziecięcej sesji analogowej

  • Stylizacja sesji

  • Technika analogowa

  • Około 3 godzin sesji

  • Wywoływanie negatywów

  • Skanowanie i przycinanie negatywów

  • 8-10 fotografii w technice analogowej

  • Fotografie poddane korekcji graficznej

  • Technika cyfrowa jako kopia bezpieczeństwa

  • Materiał oddany w formie cyfrowej z płyty DVD

  • Możliwy wydruk na papierze Fuji Laster w formacie 13 x 21 cm

  • Cena 900 zł

Zapytaj o dostępność terminu KONTAKT

Naświetlam

W swojej ofercie fotografowania dzieci z powodzeniem naświetlam klisze średnioformatowe tworząc obrazy o najwyższych na dzień dzisiejszy walorach jakościowych. Naświetlone materiały negatywowe osobiście wywołuję w własnym laboratorium fotograficznym. Dzięki świeżej chemii i dbałości o sterylność utrwalam negatywy o najlepszych parametrach jakościowych.

Skanowanie filmów

Skanuję negatywy na wysokiej klasie urządzeniu firmy EPSON uzyskując pliki o rozdzielczościach znacznie przewyższających najdroższe aparaty cyfrowe. Dzięki temu fotografie zrobione Waszemu dziecku technologią analogową trafią do Państwa komputera z jakością aktualną na wiele dekad do przodu.

Obróbka negatywów

Po zeskanowaniu negatywu zajmuję się też jego obróbką. Proces ten jest niebywale trudny oraz czasochłonny ze względu na rozmiary i wagę skanowanych zdjęć. Do tego celu używam bardzo wydajnej stacji roboczej umożliwiającej wykonanie takich operacji na tego typu plikach.

Oferta Sierpień 15 / 2021

Fotografia dzieci - TFP

Kategorie ofert:

fotografia dzieci w plenerze / fotografia portretowa dzieci / fotografia dzieci analog / fotografia TFP

Śliczna dziewczynka z krótkimi warkoczykami fotografowana przez wysoką ławkę z drewna

Bezpłatne sesje TFP dla dzieci Koszalin - fot. www.64iso.pl

Oferta dziecięcej sesji TFP

  • Umowa TFP

  • Stylizacja sesji

  • Około 2 do 3 godzin sesji

  • Technika cyfrowa i analogowa

  • 10-20 fotografii w technice cyfrowej

  • 5-10 fotografii w technice analogowej

  • Fotografie poddane korekcji graficznej

  • Materiał oddany w formie cyfrowej z serwera

Zapytaj o dostępność terminu KONTAKT

Umowa TFP

TFP to z angielskiego Time For prints/Time For Pictures, a więc w dosłownym tłumaczeniu "czas za zdjęcia". Oznacza to inaczej, że podczas wymiany barterowej obie zainteresowane strony mają szansę poszerzyć i wzbogacić swoje portfolio.

Nasza sesja TFP

Podczas sesji TFP jedna i druga strona oferują coś od siebie i otrzymują w zamian coś od drugiej strony bez udziału zapłaty. W naszym przypadku oferuję zdjęcia a oczekuję zgody na ich publikację na stronie www.64iso.pl.

Stylizacja sesji

Stylizacja sesji, to przygotowanie i udostępnienie przez moją osobę drobnych ale znaczących dodatków potrzebnych do uzyskania zaplanowanych efektów wizualnych na zorganizowanej sesji fotograficznej.

Copyright © 2021. All rights reserved

Wykorzystujemy pliki cookies.    OK