Fotografia ślubna Piła

Copyright © 2020. All rights reserved.

Fotograf ślubny Piła

Fotograf ślubny Piła, obrączki ślubne na dłoniach Panny Młodej

Fotograf ślubny Piła, obrączki ślubne na dłoniach Panny Młodej fot. www.64iso.pl

Najpiękniej skradzione obrączki ślubne

Fotografia ślubna Piła

Zabarwione witrażem światło wpadało na marmurową posadzkę pięknego kościoła w Pile, malował się eteryczny klimat do zdjęć ślubnych potęgowany dymem ze świec. Mała dziewczynka z białą poduszeczką na dłoniach śmiało stała w pobliżu ołtarza a na poduszeczce miała dwie ślubne obrączki. Obrączki były piękne i grawerowane od wewnątrz sentencją o miłości.

Pan Młody stał obok dziewczynki i patrzył jak Panna Młoda ubrana w białą długą suknię ślubną z trenem w towarzystwie ojca zbliżała się ołtarza. Ktoś na wysokości organ kościelnych pięknie śpiewał kobiecym sopranem a dzwięki wzmacniane były akustyką kościoła.

Ojciec Panny Młodej oddał swą córkę Panu Młodemu ściskając mu dłoń patrząc głęboko w oczy i nastąpiła ceremonia ślubna a z nią dyskretne fotografowanie tych chwil.

Wykonując zdjęcia ślubne w Kościele w Pile zatraciłem się na moment w kadrowaniu łez Panny Młodej i jej Mamy, gdy nagle młody ksiądź który udzielał slubu po raz pierwszy w misji chcąc poświęcić obrączki Państwa Młodych zawiesił się na chwilę. Zawiesił, gdyż obrączek nie było, nastąpiła cisza i konsternacja zainteresowanych. W jednej chwili wszyscy spojrzeli na ową małą dziewczynkę trzymającą poduszeczkę, która na paluszkach swych drobnych miała założone dwie ślubne obrączki i niewinnym spojrzeniem aniołka doprowadziła do cudownego śmiechu wszystkich nas w kościele z księdzem włącznie.

Diamentowa suknia ślubna

Fotograf Piła

Kompozycja i aranżacja kadru w fotografii ślubnej często wymaga czasu, którego brakuje podczas reportażu ślubnego. Każdy doświadczony fotograf ślubny ma swoje sztuczki by szybko i sprawnie takie kadry znależć wykorzystując to co zastanie w danym mu miejscu fotografowania ślubu. Pewnego dnia wykonywałem zdjęcia ślubne w Pile i trafiła mi się zastana w domu Panny Młodej idealna kompozycja do diamentowej sukni ślubnej.

Suknia ta była bogato zdobiona w kryształki przypominajace diamenty i mieniła się na wszystkie odcienie srebra i platyny. Przygotowania Panny Młodej dobiegały końca i za chwilę miał nastąpić moment ubrania diamentowej sukni ślubnej, która na krótki moment znalazła się w moich dłoniach. Wiedząc, że nie mam wiele czasu postanowiłem zastosować znany sposób na ukazanie sukni ślubnej na tle szafy. Rozejrzałem się po pokojach domu i w jednym z nich ujrzałem wyjątkowo piękną starą szafę z odchodzącą ze starości politurą. Szafa była antyczna i jej istnienie stanowiło doskonałe tło dla tego podstawowego zdjęcia ślubnego.

Faktura łuszczącej się politury przypominała skórę węża i była w opalizujących brązowych kolorach z nutą fioletu. Na górze szafy była kompozycja wazonu z gałązkami wierzby płaczącej, która idealnie proporcjami pasowała do złotego podziału w fotografii nie tylko ślubnej. Gdy powiesiłem na szafie diamentową suknię ślubną wystarczyło zrobić tylko jedno zdjęcie by uzyskać wymarzony efekt kompozycji i aranżacji portretu sukni ślubnej.

Fotograf na ślub Piła, diamentowa suknia ślubna

Fotograf na ślub Piła, diamentowa suknia ślubna fot. www.64iso.pl

Złote buty ślubne z Piły

Artystyczna fotografia ślubów w Pile

Fotografowanie ślubnych butów, to odkrywanie natury Panny Młodej. Wszak wszyscy wiedzą jakie znaczenie ma bucik na kobiecej nóżce, to rodzaj intrygi, wabika i sztuki uwodzenia. W fotografii ślubnej jest też moment na uwiecznienie butów ślubnych Panny Młodej to powinno być wyzwanie dla fotografa. Wyzwanie bo każdy szczegół, każda krzywizna fasonu, proporcja i kolor mają znaczenie w wyborze przez Pannę Młodą takiego a nie innego bucika na ślub.

Fotograf Piła, buty ślubne

Fotograf Piła, buty ślubne fot. www.64iso.pl

Dlatego fotografując taką parę bucików ślubnych trzeba wyjątkowo skupić się na przesłaniu jakim kieruje się Panna i umieć to ująć w kadrach fotografii ślubnej.

Często trzeba podkreślić coś dla czego buciki ślubne zostały zakupione właśnie te a nie inne i gdy widzimy buty na wysokich szpilkach to koniecznie trzeba to pokazać na zdjęciach ślubnych. Czasem są to brokatowe buciki a raz gładkie, mają okrągłe noski lub szpiczaste. Buty ślubne lubią być zamówione od znanego projektanta i warto w kadrze zdjęć ślubnych te wszystkie detale ująć bo są w pewnym rodzaju odzwierciedleniem natury Panny Młodej i jej dyskretnym przesłaniem dla odbiorcy. Fotografowałem też złote z Piły wyzywające brokatem Włoskie buty ślubne na wysokim obcasie, ciekawe jakie było przesłanie Panny Młodej?

Choć wszystkie buty ślubne Panien Młodych są piękne, to przyznam, że te z Piły były jedne z ciekawszych i intrygujących butów ślubnych w mojej historii fotografowania wesel.

Fotograf ślubny Piła, złote buty ślubne

Fotograf ślubny Piła, złote buty ślubne fot. www.64iso.pl

www.64iso.pl

Fotograf ślubny.