logo studia fotograficznego

Copyright © 2021. All rights reserved.

FOTOGRAF SZCZECINEK

W Szczecinku powstało wiele moich fotograficznych historii takich jak zdjęcia na weselach, reportaże ślubne, sesje narzeczeńskie i plenery ślubne. Organizuję też sesje fotograficzne dla dzieci robiąc im wspaniałe portrety w technikach cyfrowych, analogowych i hybrydowych.

Miasto nad Niezdobną jest też miejscem o silnej historii zdjęć tradycyjnych. Mam nadzieję, że i moja fotografia analogowa w tej historii wpisze się na stałe. Zapraszam wszystkie przyszłe pary ślubne i rodziców z ich dziećmi do zapoznania się z moim portfolio fotografa ślubnego i dziecięcego oraz spotkania się na sesji fotograficznej.

Fotografia ślubna

 • Fotograf Szczecinek
 • Fotograf ślubny Szczecinek
 • Fotograf Szczecinek
 • Fotograf Szczecinek
 • Fotograf na ślub Szczecinek
 • Fotograf Szczecinek
 • Fotograf na wesele Szczecinek
 • Fotograf Szczecinek
 • Fotograf Szczecinek
 • Fotograf Szczecinek
 • Fotograf Szczecinek
 • Fotograf ślubny Szczecinek
 • Fotograf ślubny Szczecinek
 • Fotograf ze Szczecinka
 • Fotografia ślubna Szczecinek
 • Fotograf Szczecinek
 • Fotograf na wesele Szczecinek
 • Fotograf na ślub Szczecinek

Fotograf ślubny w Twoim mieście

Fotograf na wesele

Planując wesele prawie zawsze bierze się pod uwagę obecność na nim fotografa ślubnego. Współczesny świat oferuje nam doskonałe narzędzie do szukania a jest nim oczywiście sieć internetowa.

Sama globalna sieć nie powinien wystarczyć, warto do fotografa przyjść na kawę, porozmawiać, zobaczyć prace z innych wesel, ocenić jakość druku odbitek na papierze fotograficznym. Zapraszam więc wszystkie chętne pary do odwiedzenia mnie i wysłuchania oferty wykonania zdjęć ślubnych.

Jestem fotografem ślubnym z wieloletnim doświadczeniem i znam doskonale wszystkie sale weselne i miejsca plenerowe w Szczecinku, więc z pewnością siebie bardzo chętnie podejmę się uwiecznienia Waszego ślubu w postaci reportażu ślubnego.

Dobry prezent na ślub

Fotograf na sesje narzeczeńskie

Jeśli szukasz ciekawego i oryginalnego prezentu na ślub, wesele lub jesteście w trakcie planowania własnego wesela, to serdecznie zapraszam do skorzystania z oferty sesji narzeczeńskiej w Szczecinku i jego okolicach.

Sesja narzeczeńska to doskonała okazja by stworzyć pamiątki fotograficzne dla rodziców, dziadków lub chrzestnych wręczonym w formie wydruku lub wykorzystanych w filmie z podziękowaniem na weselu wśród toastów i oklasków gości weselnych.

Plener fotograficzny w Szczecinku pod postacią sesji narzeczeńskiej trwa 4 godziny, obejmuje wykonanie 120 retuszowanych fotografii i jest świetną zabawą w pozowanie i wcielanie się w rolę modelki oraz modela na tle przyrody i architektury.

Modelka ze Szczecinka

Darmowe sesje dla modelek

Myślisz o pracy jako hostessa, modelka, fotomodelka w Szczecinku? Chcesz spróbować swoich sił bez obawy o budżet? Kilka razy w roku organizuję w Szczecinku darmowe sesje fotograficzne dla chętnych kandydatek.

Bezpłatne sesje fotograficzne w Szczecinku cieszą się sporą popularnością i terminy są szybko rezerwowane, warto więc nie zwlekać i skontaktować się ustalając datę i styl ewentualnej sesji.

Sesje fotograficzne tego typu obejmują fotografię portretową i wizerunkową opartą na własnym pomyśle fotografa i stylizacji wizażystki zgodnym z urodą osoby pozującej. W ten sposób jako fotograf realizuje swoje wizje twórcze a osoba pozująca otrzymuje możliwość udziału w bezpłatnej sesji wraz z powstałym materiałem na nośniku.

PLENERY ŚLUBNE

Fotograf ślubny w Szczecinku, plener ślubny nad jeziorem Trzesiecko

Fotografia ślubna Szczecinek - plener ślubny nad jeziorem Trzesiecko - fot. www.64iso.pl

Fotograf na plener ślubny

Jesienny plener o poranku

Spokojna tafla jeziora Trzesiecko malownicze obmywająca miasto rozpościera się przede mną jesienną szarugą o poranku. Jest wyjątkowo wcześnie jak na taką porę roku na plener ślubny w Szczecinku. Mam dreszczyk emocji związany z idealnym światłem dla dzisiejszego ślubnego pleneru.

Wilgoć zebrana przez długą jesienną noc i zawieszona między resztkami liści w koronach drzew opada wielkimi kroplami jak na zwolnionym filmie. Krople te tworzą na powierzchni lustra wody piękne kolorowe pęcherzyki powietrza, które ulotne pękają tworząc grę świateł na gładkiej powierzchni. Kolory zieleni na betonowej okowie brzegu są bardzo naturalne i głębokie w odcienie.

Mgła spowiła najbliższe otoczenie półwyspu Tajwan budując tło i nastrój jedyny w swym fotograficznym rodzaju. Już wiem, że powstanie fotografia ślubna którą uznam za jedną z ciekawszych jakie wykonałem w Szczecinku. Jestem bardzo wdzięczny za zaufanie i poświęcenie się młodej Pary, która przyjechała na zdjęcia aż z Poznania i która potrafiła pozować do zdjęć o 6 rano w październiku.

Pan Młody podszedł do swej wybranki i przytulił ją do siebie patrząc głęboko w oczy. Jej biała suknia ślubna na tle ciemnego tła stała się zjawiskowa i cudownie kontrastująca z otoczeniem. Powstała fotograficzna scena piękna bogata w formę oraz treść i to właśnie ten moment na zdjęcie. Chwytam za wężyk spustowy swego Nikona ustawiam ostrość na ogniskowej 200 mm oraz jasności szkła jaką tylko dała mi fizyka i utrwalam wyjątkowy klimat czasu i miejsca. Powstała tak fotografia ślubna jest po dzień dzisiejszy moją najukochańszą.

Fotografia ślubna w plenerze

Ślubne drzewo miłości

Jest takie wyjątkowe drzewo w Szczecinku, ale gdzie nie powiem nikomu. Drzewo ma dwa pnie rosnące na jednym korzeniu, jeden z pni przypomina mi kształtem kobietę ułożoną do snu, drugi pień jej mężczyznę który z miłością patrzy na swą śpiącą wybrankę. Gdy słońce zniży się ku horyzontowi przez kasztany otaczające owe drzewo wpadają pląsające promyki silnego światła odseparowując drzewo od tła silnym kontrastem.

Będąc fotografem ślubnym w Szczecinku pokazałem to miejsce Parze Młodej, która zakochała się w kształcie tego drzewa i jego podobieństwie do pary kochanków. Postawiłem mój ulubiony statyw przed głównym planem zdjęciowym i określiłem parametry naświetlenia w tym czasie Pan Młody ułożył swą kobietę niczym na łóżku i spojrzał z miłością jak Ona zamknęła oczy i w poczuciu bezpieczeństwa usnęła na chwilę. Panna Młoda z promykiem światła na policzkach i rozłożonym welonem śniąca o swym ukochanym. To był ten właśnie krótki moment, gdzie kadr zdjęcia ślubnego odzwierciedlił przesłanie płynące z tego magicznego miejsca.

Plener ślubny w Szczecinku

Plener ślubny w Szczecinku, fot. www.64iso.pl

Romantyczne sesje i plenery ślubne

Fotografia plenerowa z historią

Pewien starszy elegancki Pan codziennie odwiedza swoją leciwą już łódkę zakotwiczoną nad brzegiem jeziora w Szczecinku i dba o nią od ponad 35 lat. Łódka ta ma ciekawy kształt i jest solidnie zrobiona przez znanego szczecineckiego rzemieślnika. To łódka z historią, która przypomina linię życia właściciela. Raz na spokojniej wodzie pływała a czasem po burzliwej i niebezpiecznej, łódź ta nabierała nie raz wody a czasem schła od nadmiaru słońca. Otoczenie łódki jest zadbane przez starszego Pana, codziennie grabi tam liście i wycina chwasty. Ta drewniana łajba jest dla niego symbolem i obiektem wspomnień o czasach kiedy nią pływał z żoną, której już dziś nie ma.

Fotograf ślubny Szczecinek

Fotograf ślubny w Szczecinku, plener ślubny nad jeziorem, fot. www.64iso.pl

Kiedy mam zrobić sesję ślubną w Szczecinku lubię tam zaprowadzić młodych ludzi na plener ślubny i opowiedzieć historię o starszym Panu. Czasem się zdarza, że starszy Pan jest w tym czasie i podczas wykonywania zdjęć opowiada sam historię o swej łódce ślubnej. Sceneria i kadry ślubne tam powstałe doskonale odnoszą się do prozy życia związanej z małżeństwem.

Poszukiwanie tła dla fotografii ślubnej w Szczecinku sprawia mi olbrzymią przyjemność bo w otoczeniu tego pięknego miasta miejsc takich jest wciąż dużo. Krajobraz Szczecinka z Zamkiem Książąt Pomorskich przylegającym do pięknego parku miejskiego i jego najbliższych okolic takich jak Dwór Luboradza, Pałac w Ogartowie, Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie, czy park Zdrojowy tworzy dla zdjęć ślubnych i wesel znakomite uzupełnienie oraz wielką estetykę reportaży ślubnych.

FOTOGRAFIA DZIECI

 • fotografia dzieci w Szczecinku
 • fotografia dzieci w Szczecinku
 • fotografia dzieci w Szczecinku
 • fotografia dzieci w Szczecinku
 • fotografia dzieci w Szczecinku
 • fotografia dzieci w Szczecinku
 • fotografia dzieci w Szczecinku
 • fotografia dzieci w Szczecinku
 • fotografia dzieci w Szczecinku

Sesje fotograficzne dla dzieci

Fotograf dzieci

Każdy rodzic marzy by jego dziecko było co jakiś czas uwieczniane na fotografii w sposób ponadczasowy. Oferuje Wam drodzy rodzice sesje, plenery fotograficzne i portrety w Szczecinku dla Waszych dzieci.

Dzieci są wdzięcznym choć trudnym tematem fotografii artystycznej, jednak wspólnie poświęcony czas na sesji z dzieckiem w roli modelki, modela zawsze upływa w formie zabawy i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Wideo i fotografia dzieci

Sesje dziecięce

Do fotografowania dzieci używam profesjonalnego sprzętu cyfrowego, oraz średnioformatowego aparatu analogowego na film światłoczuły monochromatyczny o niskich i średnich czułościach.

Wykonuje również filmy na których rejestruję kilkuminutowe wzruszające opowiadania, gdzie aktorką lub aktorem może być Wasze dziecko. Wideo klipy z udziałem najmłodszych zawsze wzruszają do łez rodzinną publiczność.

Artystyczna fotografia dzieci

Darowe sesje dzieci w Szczecinku

Są momenty w moim życiu, gdzie organizuję w Szczecinku bezpłatne sesje fotograficzne dla dzieci. Nie dzieje się tak często, ale warto zapytać i spróbować zapisać się na taki rodzaj sesji, zwłaszcza gdy chcemy widzieć nasze pociechy w rolach modelek lub modeli.

Poszukuję rodziców z dziećmi o unikalnej urodzie i dużej fotogeniczności, zdjęcia odbywają się po wcześniejszym ustaleniu szczegółów sesji i ze stosowną umową.

FOTOGRAFIA ANALOGOWA

Fotografia tradycyjna

Średni i duży format w fotografii tradycyjnej

Dla wielu ludzi fotografia tradycyjna zwana też analogową lub chemiczną odeszła bezpowrotnie i zastąpiła ją fotografia cyfrowa. Są jednak dziedziny fotografii gdzie technika tradycyjna jest wciąż silnym nurtem artystycznym, a efekty tej techniki można dodatkowo skanować i zamieniać na postać cyfrową uzyskując technikę fotografii hybrydowej z możliwością korekty i retuszu cyfrowego.

Szczególne zainteresowanie należy zwrócić w fotografii analogowej na średni i duży format, gdzie plastyka obrazu, perspektywa, rozdzielczość i tonalność w jasnych partiach obrazu są wciąż niedoścignionym wzorem dla nowoczesnej fotografii cyfrowej. Nieprzerwanie uznane firmy nadal produkują filmy, błony, papiery światłoczułe i odczynniki chemiczne najwyższej jakości na potrzeby fotografowania techniką tradycyjną.

W wolnym czasie wykonuję w Szczecinku krótkie sesje i plenery sprzętem do fotografii średnioformatowej analogowej na potrzeby własne lub klientów. Szczecinek jest pięknym miastem i nie brakuje tu ciekawych na sesje plenerowe lub portrety miejsc. Moje ulubione miejsca w Szczecinku to Tajwan, Mysia Wyspa, Park Miejski, plaża Miejska, Spichlerz, fragmenty rzeczki Niezdobna w okolicach Kościoła Mariackiego a gdy dysponuję większą ilością czasu zapuszczam się w dalsze zakątki naszego pięknego kraju.

Mój zapał do fotografii tradycyjnej stale rośnie i szukając własnych środków wyrazu zgłębiam techniki optyki samemu modyfikując i budując układy optyczne. Robię to dla urozmaicenia swej chęci malowaniem światłem w mniej znany sposób. Owocem tej zabawy jest obiektyw do średniego formatu 90 mm o rzadkiej w tej klasie jasności f/1,4. Dodatkowo szukam inspiracji w soczewkach przeznaczonych do kinematografii z lat 70.

Analogowe plenery

Portrety w technice tradycyjnej

Zachęcam do skorzystania z moich usług fotograficznych w technice tradycyjnej osoby zainteresowane portretami, modelingiem, modą, fotografią wizerunkową w Szczecinku. Osoby które szukają zdjęć związanych ze szczególnym naciskiem na estetyczny odbiór swego wizerunku mogą skorzystać z takiej usługi kontaktując się ze mną.

Sesje przy technice tradycyjnej są mniej wydajne w materiał fotograficzny ze względu na pojemność filmu średnioformatowego który opiewa na 12 fotografii z jednej rolki. Posiadam kilka aparatów średnioformatowych, więc ilość zdjęć na jednej sesji może wynieść więcej. Nie korzystam z kasetek na filmy ze względu na ryzyko przypadkowego naświetlenia i utraty cennego materiału fotograficznego.

Zapraszam też osoby i firmy, które potrzebują fotografii o dużej rozdzielczości do druku wielkoformatowego. Fotografia tradycyjna wykonana na średnim formacie i niskich czułościach filmu charakteryzuje się cechami pozwalającymi na wydruki w formatach nawet do kilku metrów przy zachowaniu dużej liczby detali. Technika tradycyjna zamieniona w procesie skanowania w plik cyfrowy może stworzyć plik o rozdzielczości 15000 pikseli i ilości szczegółów ponad 6800 DPI i wadze 2GB.

 • fotografia analogowa tradycyjna Szczecinek
 • fotografia analogowa tradycyjna Szczecinek
 • fotografia analogowa tradycyjna Szczecinek
 • fotografia analogowa tradycyjna Szczecinek
 • fotografia analogowa tradycyjna Szczecinek
 • fotografia analogowa tradycyjna Szczecinek
 • fotografia analogowa tradycyjna Szczecinek
 • fotografia analogowa tradycyjna Szczecinek
 • fotografia analogowa tradycyjna Szczecinek
 • fotografia analogowa tradycyjna Szczecinek
 • fotografia analogowa tradycyjna Szczecinek
 • fotografia analogowa tradycyjna Szczecinek

FOTOGRAFIA MOTORYZACYJNA

Fotografie aut na sprzedaż Szczecinek

Fotografowanie aut na sprzedaż w Szczecinku - Mercedes Bluetec. fot. www.64iso.pl

Fotografia samochodowa

Zdjęcia samochodów na sprzedaż

Planując sprzedaż samochodu warto zadbać o dobre, atrakcyjne i czytelne fotografie auta. Specjalizuję się w wykonywaniu sesji samochodowych w Szczecinku, które przedstawiają auto w sposób atrakcyjny w wewnątrz i na zewnątrz karoserii dla oka potencjalnego kupca. Posiadam profesjonalny sprzęt i niezbędną wiedzę jak wykonać zdjęcia auta by nie przesadzić i nie wzbudzać niepotrzebnych podejrzeń u odbiorcy stylem obróbki czy retuszu.

Fotograf samochodów Szczecinek

Fotograf motoryzacyjny w Szczecinku - Mini Cupe. fot. www.64iso.pl

Jak przygotować samochód na sesję fotograficzną?

Szykując auto na sesję fotograficzną trzeba zadbać o jego wygląd nie tylko na zewnątrz ale i wewnątrz. Lakier pojazdu powinien być suchy i wypolerowany, szyby i lusterka bez zacieków i smug, tapicerka miękka i dywaniki powinny być odkurzone i zaczesane suchą gąbką w jedna stronę a tapicerka twarda potraktowana preparatem stosownym do wykończenia na mat lub połysk. Bagażnik odkurzony i pozbawiony zbędnych elementów nie związanych z wyposażeniem auta. Komora silnika powinna być umyta i sucha od olejów, felgi czyste wypolerowane suchą szmatką. Opony powinny być wyczyszczone już na samym miejscu sesji fotograficznej szczotką z włosia twardego.

Ile czasu trwa sesja samochodowa?

Scenariusz sesji motoryzacyjnych jest zawsze podobny i polega na czyszczeniu przez właściciela auta przez cały dzień na własny koszt a na sam koniec dnia wykonaniu zdjęć przy znikomym udziale słońca. Sesja samochodowa przy dobrze przygotowanym samochodzie trwa od 30 do 40 minut. Na potrzeby aukcji i giełd internetowych liczba zdjęć powinna zawierać się w 12 kadrach. Zdjęcia są obrobione i przygotowane już na drugi dzień do specjalnych lekkich formatów gdzie będą się szybko i prawidłowo wyświetlały na każdym urządzeniu.

Fotografie aut na sprzedaż

Dbałość o szczegóły fotografii motoryzacyjnej

Potencjalny kupiec zwraca uwagę na szczegóły samochodu przed podjęciem decyzji o spotkaniu się ze sprzedającym, detale te wiele mu mówią o samochodzie. Niestety dla kupujących serwisy i giełdy internetowe pozwalają na zamieszczenie fotografii pojazdu tylko w małych formatach.

Fotograf samochodów Szczecinek-Lexus

Fotograf samochodowy w Szczecinku - Lexus. fot. www.64iso.pl

Jako fotograf motoryzacyjny ze Szczecinka wychodzę na przeciw tej niedogodności i oferuję prócz sesji fotograficznej, zamieszczenie zdjęć dużej wielkości i rozdzielczości na specjalnie przygotowanej przez moją osobę stronie internetowej, gdzie za pośrednictwem serwisu Flickr możliwe jest ukazanie auta ze wszystkimi szczegółami o które zapyta potencjalny klient. Takie rozwiązanie ułatwia podjęcie decyzji kupca o spotkaniu ze sprzedającym i tym samym zminimalizuje ryzyko i frustracje wynikające z miniaturyzacji zdjęć poprzez internetowe motoryzacyjne serwisy ogłoszeniowe.

FOTOGRAFIA ZWIERZĄT

Fotograf zwierząt domowych

Plenery i sesje fotograficzne dla zwierząt domowych

Jeśli prowadzisz hodowlę koni, psów lub innych zwierząt, albo jesteś właścicielem zwierzęcego pupila i potrzebujesz zdjęć na stronę internetową lub pamiątkę swego futrzaka, to zapraszam na sesję fotograficzną zwierząt w Szczecinku. Dysponuję wiedzą, sprzętem i doświadczeniem w rejestrowaniu aparatem fotograficznym zwierząt.

Siberian Husky-Fotograf zwierząt Szczecinek

Siberian Husky - Fotograf zwierząt Szczecinek. fot. www.64iso.pl

Osoby zainteresowane usługą fotografowania zwierząt w Szczecinku zapraszam do kontaktu i ustalenia wolnego terminu oraz do omówienia wszystkich ważnych szczegółów związanych z tematem fotografowania zwierząt. Ważne są dla mnie informacje jakie to zwierzątko, rasa, wiek, upodobania, usposobienie i do jakich celów posłużą zdjęcia. Informacje te pomogą mi lepiej przygotować się do sesji i trafniej znaleźć miejsce zorganizowania planu zdjęciowego.

Nic nie trwa wiecznie

Dlaczego warto fotografować zwierzęta?

Długo mnie namawiano na pieska, opierałem się i bałem się tej nowej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem. Pewnego wiosennego dnia postanowiłem zgodzić się na nowego członka rodziny i po długiej bezsennej nocy wsiedliśmy w samochód i odwiedziliśmy hodowców wystawiających szczeniaki. Po kilkunastu minutach nie było wątpliwości i futrzana kulka jechała już z nami.

Co się działo trudno opisać, poświęciłem mu obok rodziny wiele lat mego życia i zakochaliśmy się w sobie na dobre i złe. Kiedy miłość do zwierzaka dojrzała najmocniej nosiłem już go po schodach na rękach bo tylko 13 lat dla niego było w genach zapisane. Wiosną go poznałem a ze łzami w oczach głaskając i przytulając zimą pożegnałem. Choć trudno w to uwierzyć to przywiązanie człowieka do zwierzęcia i odwrotnie potrafi być niezwykle silne. Czas dla wielu zwierząt płynie szybciej i dlatego warto je fotografować by móc je wspominać.

Siberian Husky

Fotografia zwierząt Szczecinek - Siberian Husky. fot. www.64iso.pl

Copyright © 2021. All rights reserved