Fotografia ślubna Szczecinek

Copyright © 2020. All rights reserved.

Fotograf ślubny Szczecinek

Fotograf ślubny w Szczecinku, plener ślubny nad jeziorem Trzesiecko

Fotografia ślubna Szczecinek, plener ślubny nad jeziorem Trzesiecko w Szczecinku, fot. www.64iso.pl

Fotograf Szczecinek

Jesienny plener w Szczecinku

Spokojna tafla jeziora Trzesiecko malownicze obmywająca miasto rozpościera się przede mną jesienną szarugą o poranku. Jest wyjątkowo wcześnie jak na taką porę roku na plener ślubny w Szczecinku. Mam dreszczyk emocji związany z idealnym światłem dla dzisiejszego ślubnego pleneru.

Wilgoć zebrana przez długą jesienną noc i zawieszona między resztkami liści w koronach drzew opada wielkimi kroplami jak na zwolnionym filmie. Krople te tworzą na powierzchni lustra wody piękne kolorowe pęcherzyki powietrza, które ulotne pękają tworząc grę świateł na gładkiej powierzchni. Kolory zieleni na betonowej okowie brzegu są bardzo naturalne i głębokie w odcienie.

Mgła spowiła najbliższe otoczenie półwyspu Tajwan budując tło i nastrój jedyny w swym fotograficznym rodzaju. Już wiem, że powstanie fotografia ślubna którą uznam za jedną z ciekawszych jakie wykonałem w Szczecinku. Jestem bardzo wdzięczny za zaufanie i poświęcenie się młodej Pary, która przyjechała na zdjęcia aż z Poznania i która potrafiła pozować do zdjęć o 6 rano w październiku.

Pan Młody podszedł do swej wybranki i przytulił ją do siebie patrząc głęboko w oczy. Jej biała suknia ślubna na tle ciemnego tła stała się zjawiskowa i cudownie kontrastująca z otoczeniem. Powstała fotograficzna scena piękna bogata w formę oraz treść i to właśnie ten moment na zdjęcie. Chwytajam za wężyk spustowy swego Nikona ustawiam ostrość na ogniskowej 200 mm oraz jasnosności szkła jaką tylko dała mi fizyka i utrwalam wyjątkowy klimat czasu i miejsca. Powstała tak fotografia ślubna jest po dzień dzisiejszy moją najukochanszą.

Fotografia ślubna w Szczecinku

Ślubne drzewo miłości

Jest takie wyjątkowe drzewo w Szczecinku, ale gdzie nie powiem nikomu. Drzewo ma dwa pnie rosnące na jednym korzeniu, jeden z pni przypomina mi kształtem kobietę ułożoną do snu, drugi pień jej mężczyznę który z miłością patrzy na swą śpiącą wybrankę. Gdy słońce zniży się ku horyzontowi przez kasztany otaczające owe drzewo wpadają pląsające promyki silnego światła odseparowując drzewo od tła silnym kontrastem.

Będąc fotografem ślubnym w Szczecinku pokazałem to miejsce Parze Młodej, która zakochała się w kształcie tego drzewa i jego podobieństwie do pary kochanków. Postawiłem mój ulubiony statyw przed głównym planem zdjęciowym i określiłem parametry naświetlenia w tym czasie Pan Młody ułożył swą kobietę niczym na łóżku i spojrzał z miłością jak Ona zamknęła oczy i w poczuciu bezpieczeństwa usnęła na chwilę. Panna Młoda z promykiem światła na policzkach i rozłożonym welonem śniąca o swym ukochanym. To był ten właśnie krótki moment, gdzie kadr zdjęcia ślubnego odzwierciedlił przesłanie płynące z tego magicznego miejsca.

Poszukiwanie tła dla fotografii ślubnej w Szczecinku sprawia mi olbrzymią przyjemność bo w otoczeniu tego pieknego miasta miejsc takich jest wciąż dużo. Krajobraz Szczecinka z Zamkiem Książąt Pomorskich przylegającym do pięknego parku miejsckiego i jego najbliższych okolic takich jak Dwór Luboradza, Pałac w Ogartowie, Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie czy park Zdrojowy tworzy dla zdjęć ślubnych i wesel znakomite uzupełnienie oraz wielką estetykę reportaży ślubnych.

Plener ślubny w Szczecinku

Plener ślubny w Szczecinku, fot. www.64iso.pl

Sesje i plenery ślubne w Szczecinku

Fotografia ślubna Szczecinek

Pewien starszy elegancki Pan codziennie odwiedza swoją leciwą już łódkę zakotwiczoną nad brzegiem jeziora w Szczecinku i dba o nią od ponad 35 lat. Łódka ta ma ciekawy kształt i jest solidnie zrobiona przez znanego szczecineckiego rzemeślnika. To łódka z historią, która przypomina linię życia właściciela. Raz na spokojniej wodzie pływała a czasem po burzliwej i niebezpiecznej, łodź ta nabierała nie raz wody a czasem schła od nadmiaru słońca. Otoczenie łodki jest zadbane przez starszego Pana, codziennie grabi tam liście i wycina chwasty. Ta drewniana łajba jest dla niego symbolem i obiektem wspomnień o czasach kiedy nią pływał z żoną, której już dziś nie ma.

Kiedy mam zrobić sesję ślubną w Szczecinku lubię tam zaprowadzić młodych ludzi na plener ślubny i opowiedzieć historię o starszym Panu. Czasem się zdarza, że starszy Pan jest w tym czasie i podczas wykonywania zdjęć opowiada sam historię o swej łódce ślubnej. Sceneria i kadry ślubne tam powstałe doskonale odnoszą się do prozy życia związanej z małżeństwem.

Fotograf ślubny Szczecinek

Fotograf ślubny w Szczecinku, plener ślubny nad jeziorem, fot. www.64iso.pl

www.64iso.pl

Fotograf ślubny Szczecinek