Fotografia ślubna Słupsk

Copyright © 2021. All rights reserved.

Wrażliwość

Od ponad dwóch dekad pasjonuje mnie fotografowanie ludzi a Słupsk jest dla mnie miejscem szczególnym. Spędziłem w nim kilka lat swego życia a miasto to mocno wpłynęło na moją osobowość i wrażliwość na postrzeganie świata za pomocą aparatów fotograficznych.

Środowisko w którym dane mi było przebywać mieszkając w Słupsku przesiąknięte było grupą artystów związanych z malarstwem, rzeźbiarstwem i jubilerstwem. Wnikliwe obserwacje ich pozwoliły mi na znalezienie własnej ścieżki artystycznej jaką jest fotografia.

Angażuję się

Angażuję się bardzo w fotografię analogową w średnim formacie i w tej właśnie technice często organizuję sesje dla kobiet w ciąży, modelek a nawet dzieci. W technice cyfrowej fotografuję śluby, sesje narzeczeńskie i wieczory panieńskie.

Obie techniki fotografowania swobodnie łączę za pomocą wysokiej klasy skanera do negatywów i profesjonalnego oprogramowania tworząc fotografię hybrydową, która stała się na dzień dzisiejszy częstym narzędziem artystów i osób poszukujących najwyższej jakości obrazu.

Szukasz fotografa?

Zakładam, że jeśli czytasz ten tekst to prawdopodobnie szukasz fotografa na ważne wydarzenie w Twoim życiu lub szukasz inspiracji dla własnej ścieżki fotograficznej. Czytając ten tekst może również oznaczać, że szukasz fotografa do uwiecznienia swojej urody lub urody swoich bliskich. Bardzo będę wdzięczny za wszelkie pytania od Was dotyczące wykonywania przez moją osobę usług fotograficznych w Słupsku zarówno w technice cyfrowej i analogowej.

Fotografia z klasą

Przyglądając się mojej stronie łatwo zauważycie że fotografuje nie tylko wesela, wieczory panieńskie i organizuję plenery ślubne. Fotografuję kobiety w ciąży wykonuję portrety dzieci, bardzo często też wykonuję zdjęcia dla modelek, hostess i kobiet pragnących fotografii estetycznej i pełnej klasy.

Rejestruję zdarzenia

Rzeczywistość utrwalona kadrem z wesela jest czymś więcej niż fotografią ślubną. To pamiątka chwili, gdzie miłość przeplata się z nadzieją i marzeniami. Trzymając w ręku aparat na ślubie mam świadomość że rejestruję zdarzenia, które nigdy więcej się nie powtórzą i są tak wyjątkowe jak wyjątkowi są ludzie w nim uczestniczący.

Różnorodność ślubów jest czynnikiem który wciąż zachęca mnie do bycia fotografem ślubnym. Wieloraka barwność postaci występujących na ślubach jest wyzwaniem a przyzwolenie na ich dokumentowanie obrazem w otoczeniu zabawy staje się bukietem emocji i folkloru każdego wesela. Wykonywanie zdjęć na weselach stało się moją wielką pasją i wciąż udoskonalaną sztuką reportażu.

Dziś po 20 latach fotografowania wesel w Słupsku w wiadomościach czytam miłe słowa od wielu par ślubnych, które dane mi było fotografować. Takich kilka zdań po wielu latach potrafi mi przynieść wiele radości z wykonywanej pracy na ślubach. Zdobyte doświadczenie pomaga mi rejestrowaniu indywidualnych cech każdego ślubu i wyczucia wysokiej estetyki kadru związanej z tak ważnym dniem jak Wasz ślub.

Plenery z biegiem słupskich rzek

Samym środkiem nurtu rzeczki Skotawa płynie welon majestatycznie okręcając się pod wodą. Welon ten po krótkim czasie zatrzymuje się na wystającej gałązce i zostaje uniesiony przez małego chłopca, który za nim bieg. Tym chłopcem byłem ja i był to mój pierwszy epizod związany ze ślubami, choć nie fotograficzny. Od tamtej chwili minęło ponad trzydzieści lat i dziś moje życie wyłącznie związane jest z fotografią ślubną.

 • Młoda para pozująca w rzece

  Plenery ślubne w Słupsku - fot. www.64iso.pl

 • Państwo młodzi wtuleni w siebie podczas sesji ślubnej nad brzegiem jeziora

  Zdjęcia ślubne w Słupsku - fot. www.64iso.pl

 • Para ślubna podczas pleneru w lesie

  Fotografia weselna w Słupsku - fot. www.64iso.pl

 • Panna Młoda siedząca na huśtawce w otoczeniu Pana Młodego na tle zieleni lasu

  Sesje plenerowe dla Młodych Par w Słupsku - fot. www.64iso.pl

 • Ślubna para w ludowych strojach kaszubskich

  Oryginalne plenery ślubne Słupsk - fot. www.64iso.pl

Jeśli naszą przygodę z plenerem ślubnym zaczniemy od rzeczki Skotawa warto przenieś się na górną Słupię w okolicach Słupska, gdzie rzeka ta ma bajeczne tła fotograficzne w postaci powalonych drzew, bystrzy czy kamieni w wodzie. Gdy nasycimy swe kadry wartkim nurtem polecam Słupię w okolicach Bydlina, tam powolne majestatyczne nurty drążą wysokie piaszczyste skarpy. To doskonałe scenerie do statycznych ujęć o każdej porze roku.

Gorącym latem skierujmy się z Młodą Parą nad rzekę Łupawa, tam znajdziemy płycizny gdzie połacie obłych kamieni tworzą dywan dla pozującej pary na środku rzeki. Jej czysta i płytka woda powoduje powstanie zjawiska chodzenia po lustrze a krajobraz przypomina Patagonię. W tajemnicy zdradzę Wam, że pod koniec maja w rzeczkach tych pojawia się zjawisko które powoduje, że młoda para otoczona zostaje w rzece setkami sympatycznych owadów przypominających białe motyle.

Młoda para w uścisku na tle meandrów rzeki Skotawa

Plenery ślubne Słupsk, sesja ślubna nad Skotawą fot. www.64iso.pl

Sesje ślubne w Słupsku

Fotografia tak jak i teatr potrzebuje odpowiedniego tła, sceny, perspektywy i oświetlenia. Z radością zabieram Pary Młode na plenery w odkrywane przez siebie miejsca nad morzem w Ustce, Pałacu Grąbkowo blisko Słupska, Parku, pod kwitnącą magnolią, starą łodzią na brzegu Słupi, rozbłyskach kropel fontanny w Słupsku, luksusowym apartamencie, alei drzew od dekad bijących pokłony lub starym browarem w tle.

 • Całująca się para ślubna na tle kwitnącego drzewa

  Fotografia ślubna Słupsk - fot. www.64iso.pl

 • Wnętrze luksusowego hotelu z siedzącą Młodą Parą na bogato zdobionej sofie

  Ekskluzywne reportaże ślubne w Słupsku - fot. www.64iso.pl

Jako tło pleneru ślubnego doskonale nadają się lasy, jeziora, rzeczki, łąki i artystycznie rozmazane starym obiektywem linie architektury w mieście Słupsk, zwanym kiedyś Małym Paryżem. Para Młoda na tle tych scenerii wplata swą miłość do siebie i pozwala mnie zapisać te chwile na zawsze nie tylko na karcie aparatu, ale w swej fotograficznej pamięci.

 • Fotografia Młodej Pary na tle starego budynku z cegły

  Sesje fotograficzne w Słupsku - fot. www.64iso.pl

 • Obraz fotograficzny Państwa Młodych na małym pomostku

  Sesje ślubne w Słupsku - fot. www.64iso.pl

 • Młoda Para ślubna na stromych zabytkowych drewnianych schodach

  Luksusowe plenery ślubne Słupsk - fot. www.64iso.pl

Jeśli podobają się Wam moje historie ślubne, lub obrazy światłem malowane a planujecie ślub w Słupsku lub jego okolicach, to zapraszam do rozmowy przy świeżo zmielonej kawy lub egzotycznej herbacie.

Przygotowanie do pleneru ślubnego

Kiedy nad ranem cichnie orkiestra a kieliszki już nie brzęczą Para Młoda niknie w otchłaniach namiętności, to czas dla nich i tylko im pozazdrościć. Czy to we śnie czy na jawie, każda kobieta chce choć przez chwilę zostać modelką i ma taką okazję w dniu pleneru ślubnego.

Przed południem Panna Młoda zaczyna odważniej malować oczy i usta pod zakochanym wzrokiem Pana Młodego. Za kilka kwadransów wcielić się w rolę modelki na ślubnym plenerze. Namiętne pozy, tajemniczość, nostalgia przeplatana z radością to ulubione sztuczki Panny Młodej przed obiektywem.

 • Panna młoda podczas wykonywania makijażu ślubnego

  Reportaż ślubny z przygotowań - fot. www.64iso.pl

 • Piękna Panna Młoda zakładająca kolczyk

  Fotografia przygotowań do ślubu Słupsk - fot. www.64iso.pl

 • czarno biały portret kobiety w welonie

  Portret Panny Młodej w dniu ślubu - fot. www.64iso.pl

W latach 2005 i 2012 miałem przyjemność współpracować ze znaną wizażystką, która wcześniej pracowała dwa lata dla znanych projektantów w Paryżu. Wizażystka ta zawsze namawiała pozujące mi na plenerach Panny Młode na silniejszy makijaż. Było w tym wiele racji bo jak na samym ślubie silny makijaż jest rzadko stosowany, to na plenerze warto nad nim się zastanowić.

Silniejszy makijaż świetnie sprawdza się w fotografii zarówno w kolorze jak i czerni i bieli, efekty pracy wizażysty w postaci odważniejszego makijażu nie zacierają się też w sceneriach bogatych w szczegóły jak liście drzew czy zdjęcia w pomieszczeniach o mniejszym natężeniu światła. Nie tak dawno miałem sposobność pracować z wizażystką o podobnym doświadczeniu i potwierdza Ona opinię, że mimo upływających lat silna kreska u Panny Młodej na plenerze ślubnym jest nadal modna.

Ślubne Black end White

Nie wyobrażam sobie bym kiedykolwiek zrezygnował z tworzenia obrazów w monochromatyczności. Ślubne Black end White pasuje do fotografii ślubnej tak samo mocno jak do portretu, a moda na tego rodzaju fotografię ślubną nie przemija i nie przeminie.

 • Portret Panny Młodej wykonany przez szybę

  Czarno biała fotografia ślubna - fot. www.64iso.pl

 • czarno biały portret Państwa Młodych na tle rozmytych liści

  Monochromatyczna fotografia weselna - fot. www.64iso.pl

 • Stojąca Panna Młoda z welonem na twarzy w otoczeniu płaskorzeźby w pałacu

  Black end white w reportażu ślubnym - fot. www.64iso.pl

 • Bukiet ślubny na ozdobnym krześle

  Bukiet ślubny - fot. www.64iso.pl

Dysponuję ciekawym oprogramowaniem do edycji obrazów właśnie pod kątem konwersji do monochromatyczności. Bardzo chętnie poświęcam swój czas na doskonalenie umiejętności tworzenia fotografii ślubnej w wersjach pozbawionych koloru. Dla osób ceniących naturalność fotografii czarno białej sesje mogę wykonać w technice analogowej na materiałach monochromatycznych.

Perła fotografa

Na dnie morza leży niepozorna małża i mało kto zadał by sobie trud by ją wydobyć. Gdy jednak taką małżę się wydobędzie i otworzy nigdy się tego nie pożałuje. Ten znany fakt idealnie pasuje do Pałacu w Grąbkowie koło Słupska, który jest dla mnie fotografa ślubnego prawdziwą perłą, którą nie chciałbym się dzielić.

Jednak by pereł było więcej małżę trzeba zwrócić morzu zostawiając w niej coś od siebie. Chciałbym ponownie po tą perłę wrócić i móc ponownie tam fotografować bo jestem zakochany w jej uroku i niepowtarzalności której nigdzie indziej nie znalazłem.

Pałac w Grąbkowie nie dla każdego jest amatora pereł, trzeba umieć zobaczyć w tej niedoskonałości kształtu i prostocie formy piękno fotograficznych kadrów ślubnych. To miejsce na ślub i zdjęcia ma klimat i smak czegoś dziewiczego czegoś podniecającego i ulotnego. Może to za sprawą obficie eksponowanych obrazów z pięknem kobiety autorstwa pędzla hrabiny pałacu, może to coś innego?

Pałac Grąbkowo idealny na ślub

Fotografuję wesela i organizuję plenery ślubne niemal w całym naszym pięknym kraju. Pałac Grąbkowo jest jednym z miejsc gdzie fotografowanie wesel jest wielką przyjemnością a nie pracą. Wszystko to dzięki Właścicielom obiektu, którzy przywrócili dawny blask Pałacu i stworzyli w nim klimat idealny do zorganizowania ślubu marzeń. Właściciele wciąż wkładają swój wysiłek na zachowanie oryginalności obiektu i okalającego go parku.

Czytając bogatą historię tego Pałacu w licznych źródłach osadzonych w internetowych przewodnikach zdajemy sobie wszyscy sprawę, że wesele zorganizowane w takim miejscu ma zagwarantowany ciekawy klimat. Wynika to nie tylko z wiekowych murów, ale i z podejścia Właścicieli do tematu wizerunku pałacowych komnat, otoczenia i mnogich dodatków spotykanych na każdym kroku. Warto zwrócić uwagę na południową basztę pałacu, gdyż to bardzo stara część tego obiektu z pięknym pokojem sypialnianym.

 • Panna Młoda w sukni ślubnej przed stojącym lustrem

  Sesje ślubne w Pałacu Grąbkowo - fot. www.64iso.pl

 • Suknia ślubna na manekinie w pokoju pałacowym Grąbkowo

  Artystyczna fotografia ślubna - fot. www.64iso.pl

 • Bibeloty ślubne na stoliku

  Fotografia detali ślubnych podczas wesela w Grąbkowie - fot. www.64iso.pl

Pałac posiada jeszcze coś co odróżnia go od innych obiektów dawnych Pruskich właścicieli ziemskich i sprzyja unikatowemu klimatowi. Pisząc to mam na myśli sztukę jaka tam panuje w postaci licznych obrazów ukazujących piękno kobiecej urody oprawionych nie tylko w ramy, ale w zmysłowe suknie, arystokrackie kapelusze, zalotne spojrzenia czy w końcu nagość kobiecych ramion. To prawdziwy wernisaż prac często organizowanych tam plenerów malarskich.

Schloss Grumbkow

Schloss Grumbkow czyli Pałac Grąbkowo posiada niezliczoną ilość zakamarków nadających się do wykonania pięknego portretu ślubnego jeszcze przed ceremonią. Sypialnia Panny Młodej służąca za miejsce strojenia się do uroczystości zaślubin jest doskonałym tłem do wykonania portretu w strojnej sukni ślubnej.

 • Siedząca Pani Młoda na łóżku z baldachimem

  Portret Panny Młodej w Schloss Grumbkow - fot. www.64iso.pl

 • Welon ślubny na balustradzie zabytkowych schodów

  Artystyczna fotografia ślubna w Słupsku - fot. www.64iso.pl

 • Panna Młoda w obszernej sukni ślubnej na zabytkowej sofie

  Sesje fotograficzne w Pałacu w Grąbkowie - fot. www.64iso.pl

Pięknie prezentuje się na bogato zdobionych drewnianych schodach welon i bukiet ślubny, a drewniane podłogi i okiennice dodają ciepła fotografii jakie się tam wykonuje.

Zdjęcia ciążowe Słupsk

Kobieta przy nadziei to wyjątkowy okres i bardzo dobry moment na planowanie sesji ciążowej. Organizuję sesje ciążowe na terenie Słupska i jego najbliższych okolicach. W ostatnim czasie specjalizuję się w całych plenerach brzuszkowych na terenach pałaców i Zamków dzięki czemu możemy zdjęcia ciążowe wykonywać przez okrągły rok nie zważając na warunki panujące na zewnątrz. Sesje w zabytkowych wnętrzach pozwalają uniknąć monotonii scenografii studyjnej i wprowadzają do sceny autentyczne tła.

planowanie sesji ciążowej

Wiele Pań pyta mnie w jakim tygodniu najlepiej planować sesję brzuszkową? Sesję ciążową najlepiej jest zaplanować w przedziale od 28 do 33 tygodnia. To okres w którym krągłości są już wyraźnie widoczne a kondycja przyszłej mamy pozwala na zorganizowanie sesji w plenerze. Bardzo dużo zależy od typu budowy ciała przyszłej mamy i czy ciąża jest bliźniacza. Nic nie stoi na przeszkodzie by wykonać kilka sesji tej samej modelce w różnych okresach ciąży.

Suknie ciążowe

Dysponuję własną kolekcją sukien, spódnic, narzut i potrzebnych dodatków by zrealizować ciekawą sesję ciążową. Jeśli dodamy do tego zaangażowanie modelki, która zgromadzi kilka swoich kreacji na sesję jesteśmy w stanie zrobić bardzo urozmaicony plener z kilkoma sesjami w różnych pomieszczeniach i w różnym stylu.

Sesja ciążowa w Pałacu Grąbkowo

13 lutego w Pałacu Grąbkowo zorganizowałem sesję z sympatyczną przyszłą mamą, która była w 37 tygodniu ciąży. Marina pochodzi z Ukrainy i od kilku lat mieszka w naszym kraju i doskonale rozumie oraz mówi po polsku. W tamtym okresie od dłuższego czasu media nagłaśniały możliwy konflikt w Ukrainie. Na moje pierwsze pytanie podczas sesji dotyczące sytuacji politycznej i militarnej na Ukrainie, Marina mnie uspokoiła mówiąc, że nasza telewizja sporo przesadza i że wojny nie będzie. Dziś to pisząc z wielką przykrością wiem że Marina się pomyliła.

W dniu sesji było bardzo zimno a temperatura bliska kilku stopni Celsjusza. Właściciel obiektu udostępnił nam wydajną farelkę i po 20 minutach pokój pałacu w Grąbkowie mógł nam posłużyć do wykonania kilkunastu ujęć. Sesja zaplanowana była w technice analogowej w średnim formacie, więc zabrałem ze sobą trzy aparaty Pentacon six TL z filmami Ilford Delta 400. Do każdego z aparatów podpięty miałem inny obiektyw i tak w pierwszym zestawie służył mi Sonnar 180 f/2,8 w drugim Biometar 80 f/2,8 oraz w ostatnim zestawie Flektogon 50 f/4 kombinacja taka miała mi posłużyć do wszystkich ujęć jakie zaplanowałem.

 • Kobieta w ciąży siedząca na łóżku pałacu Grąbkowo

  Klimatyczne zdjęcia ciążowe - fot. www.64iso.pl

 • Brzemienna modelka siedząca na wiklinowym fotelu w sukni boho

  Analogowe sesje ciążowe w średnim formacie - fot. www.64iso.pl

 • Piękna kobieta w ciąży siedząca na ratanowym fotelu

  Sesje brzuszkowe w Słupsku i okolicach w technice tradycyjnej - fot. www.64iso.pl

Pani Marina pozowała dobrze mimo trudnych warunków związanych z niską temperaturą, na twarzy kobiety rysowała się często troska o losy rodziny która została w Ukrainie. Z upływem czasu zauważałem w jej pozowaniu dumę i odwagę. Z zaplanowanych 36 klatek filmu średnio formatowego musiałem zrezygnować z dwóch powodów, pierwszy to skrócenie sesji z powodu chłodu i braku możliwości skorzystania z innych pomieszczeń. Drugi to lekki półmrok panujący w wybranym na sesję pomieszczeniu, który skłonił mnie do dublowania kadrów w celu asekuracji na wypadek źle ustawionej ostrości przez moją osobę.

Szukając klimatu sesji

Szukając klimatu sesji brzuszkowej wraz z Mariną postawiłem na analogową fotografię w średnim formacie i zrównoważonych czułościach filmu by ukazać ziarno ale i szczegóły faktury skóry, sukni ciążowej i specyficznego aksamitnego rozmazania dalszych planów.

 • Kobieta w zaawansowanej ciąży pozuje na krętych schodach

  Zdjęcia ciążowe Słupsk - fot. www.64iso.pl

 • brzemienna modelka pozująca w zabytkowym zamszowym fotelu

  Sesja ciążowa w technice tradycyjnej - fot. www.64iso.pl

 • Modelka w ciąży siedząca na starym krześle przed lustrem

  Zmysłowe sesje dla kobiet w ciąży - fot. www.64iso.pl

 • Kobieta z brzuszkiem pozująca na zabytkowej wersalce w Pałacu Grąbkowo

  Analogowa fotografia ciążowa w Słupsku - fot. www.64iso.pl

Ekspozycja filmu na światło na naszej sesji w Pałacu Grąbkowo często zawierała się w czasach 1/25 sekundy i używany przez moją osobę solidny statyw nie był do końca rozwiązaniem gdyż drewniane podłogi pałacu potrafiły uginać się podczas najmniejszych ruchów obok statywu. Panujący półmrok wyeliminował też korzystanie z pryzmatu Pentacon six TL gdyż dodatkowo zabierał światło i ustawianie ostrości było bardzo utrudnione. Ostrość ustawiałem więc bezpośrednio na gładkiej matówce a liczba pomyłek w ostawianiu ogniskowej wyniosła 10%.

Podziękowanie

Spotkanie z pozującą Mariną było bardzo krótkie ze względu na temperaturę otoczenia i krótki zimowy dzień, mimo tych niedogodności jestem zadowolony z efektów jakie powstały na błonie z bromkiem srebra. Chciałbym serdecznie podziękować za pozowanie do analogowej fotografii Pani Marinie, dziękuję również jej mężowi za cierpliwość i opiekę nad pierwszym potomstwem biegającym już po zakamarkach pałacu. Chciałbym też bardzo podziękować właścicielom Pałacu Grąbkowo za udostępnienie pokoju w swym przecudnym obiekcie. Wszystkim nam ludziom życzę pokoju i prawa do życia w swoim kraju.

Majowa sesja brzuszkowa

Miesiąc Maj przynosi nam cieplejsze i coraz dłuższe dni. Zaczynają pojawiać się zielone liście na drzewach a na niektórych kwitnące owoce. Maj to też początek sezonów plenerów ciążowych które wykonuję na terenie Słupska i Łeby. Aura w tym okresie lubi płatać jeszcze figle, ale dzięki dokładnym prognozom pogody na nie więcej jak trzy dni można zaplanować pierwsze plenery ciążowe. Jako, że istnieje jeszcze w maju pewne ryzyko załamania się pogody plener warto zorganizować w pobliżu obiektu, który nas schroni ale i pomoże dokończyć plener ciążowy.

Okolice Pałacu Grąbkowo

Sprawdzam swój terminarz sesji ciążowych i wychodzi mi wykonać sesję w okolicach Słupska z uroczą Panią Martą. Długo się nie zastanawiam i dzwonię do właścicielki Pałacu Grąbkowo z pytaniem o możliwość ponownego pojawienia się w jej posiadłości i wykonania tym razem pleneru w okolicach pałacu. Ucieszyłem się bardzo gdy otrzymałem zgodę bo miejsce jest idealne na majową sesję, a tematów wokół pałacu jest wystarczająco na dwie rolki filmu.

Jak zawsze analogowo

Sympatyczna modelka Marta zgodziła się na plener ciążowy w technice analogowej. Jak zawsze analogowo fotografuję w średnim formacie, tym razem zabrałem dwa aparaty Pentacon six TL z obiektywami do średniego formatu Carl Zeiss Jena Sonnar 180 mm f/2,8 i Kaleinar 3B 150 mm f/2,8 jako medium posłużył film Ilford Pan F 50.

Analogowy plener ciążowy

Przygotowując się do fotografowania w technice analogowej określiłem w dniu pleneru największą przydatność filmu o czułości 50 iso. Na sesjach i plenerach ciążowych celowo rezygnuję z używania światłomierza by maksymalnie skrócić czas pozowania ciężarnej modelce i nie narażać jej na dłuższy wysiłek. Gdy pojawiła się modelka Marta wraz ze swoim dumnie zarysowanym brzuszkiem pogoda sprawiała wrażenie nie stabilnej, gdzie to raz świeciło słońce raz zachodziło za chmury a w oddali słychać było odgłosy burzy. Dobrana czułość filmu okazała się trafiona a czasy naświetlania na przesłonach maksymalnie otwartych oscylowały w granicach 1/125 lub 1/60.

Okolice Pałacu Grąbkowo pozwalają na wyłapanie ciekawych kadrów z udziałem pozującej modelki w ciąży. Pani Marta najwyraźniej miała już wcześniej swój epizod z pozowaniem gdyż przed obiektywem czuła się swobodnie i w niczym nie trzeba było jej przeszkadzać. Jej dość odważny makijaż ciekawie kontrastował z jasnymi długimi włosami a nasze wspólne kreacje zmieniane było co kilka klatek filmu średnio formatowego.

 • Modelka w ciąży na tle starego dębu i wiszących lampionów

  Plener dla kobiet w ciąży w zabytkowym parku Pałacu w Grąbkowie - fot. www.64iso.pl

 • Ciężarna modelka pozująca na schodach pałacu Grąbkowo

  Cudowne plenery ciążowe w technikach analogowych - fot. www.64iso.pl

 • Zabytkowa huśtawka z modelką w ciąży

  Tradycyjna fotografia ciążowa w Słupsku - fot. www.64iso.pl

 • Pozująca modelka w ciąży na dnie osuszonego basenu Pałacu Grąbkowo

  Zdjęcia ciążowe na klisze czarno białą - fot. www.64iso.pl

 • Uśmiechnięta Pani w ciąży z drucianą klatką na ptaszki

  Medium format w fotografii ciążowej - fot. www.64iso.pl

Doskonałym miejscem do naszego pleneru z panią Martą okazał się fragment parku z końca XIX wieku gdzie wykorzystaliśmy elementy starszego od pałacu fundamentu, urokliwe stare drzewo z lampionami w tle, huśtawkę na tle zabytkowego muru. Gdy słońce zeszło niżej rozpoczęliśmy zdjęcia od strony fasady pałacu a film był naświetlany przez obiektyw Kaleinar 3B. Idealnym tłem tego miejsca okazał się fragment schodów do byłego stawu wraz z ozdobnym stołem i klatką dla ptaszków.

Południowe skrzydło

Południowe skrzydło Pałacu Grąbkowo to jeden ze starszych fragmentów pałacu zakończone widowiskową basztą. Od dłuższego czasu miejsce te przykuwało moją uwagę, byłem ciekawy jakie efekty może przynieść wykonanie tam kilku fotografii w technice analogowej.

Kiedy zobaczyłem pozującą mi modelkę Martę pomyślałem, że to ten dzień gdzie mógłbym spróbować wykonać tam kilka ujęć mimo filmów o niskim iso jakie miałem w Pentaconach. Właścicielka wyraziła zgodę i udostępniła nam klucze do południowego skrzydła.

 • Modelka w ciąży oparta o drabinę w sypialni Pałacu

  Fotografie ciążowe w południowym skrzydle - fot. www.64iso.pl

 • ciężarna modelka siedząca na szerokim parapecie okna Pałacu Grąbkowo

  fotografia ciążowa na film średnio formatowy - fot. www.64iso.pl

 • Zdjęcie modelki w ciąży w długim korytarzu przejścia do baszty Pałacu

  Plener ciążowy w Pałacu Grąbkowo koło Słupska - fot. www.64iso.pl

Góra południowego skrzydła pałacu to jeden wielki długi wąski korytarz zakończony pokojem sypialnianym. Panujący tam głęboki półmrok i czułość używanego przeze mnie filmu nie dawała dużego pola do popisu.

Miejsce cudowne do zdjęć ale na nieco wyższym iso, którego nie chciałem zakładać do Pentacona na zaledwie kilka kadrów. Mimo tego zaryzykowałem i wykonałem krótką sesję Marcie na czasach często dochodzących aż do 1/2 sekundy. Brawo dla Marty, która potrafiła tyle czasu wytrzymać w bezruchu.

Dziękuję

Dziękuję Właścicielom Pałacu za udostępnienie miejsca do zdjęć a szczególnie Pani Właścicielce za zaangażowanie w nasz projekt fotografowania w technice tradycyjnej na średnim formacie.

Dwie modelki

Jeśli wrócicie do mojego artkułu poświęconego fotografii ciążowej w Słupsku a dokładnie do 13 lutego, gdzie wykonywałem sesję dla Pani Mariny wczytacie się, że nie wykorzystałem wszystkich zaplanowanych klatek filmu ze względu na chłodny dzień jaki w tym dniu panował.

Ryzyko przeziębienia brzemiennej modelki z Ukrainy było zbyt duże i mimo zapewnień Pani Mariny, że nie jest aż tak zimno zadecydowałem o zakończeniu zdjęć. Na sesję w Pałacu Grąbkowo zabrałem wówczas aż trzy aparaty analogowe Pentacon six TL i w jednym z nich pozostało mi kilka kadrów do wykorzystania.

Fotografując we dwoje staramy się organizować plenery i sesje zawsze z dwiema modelkami. Fotografując kobiety w ciąży istnieje pewne ryzyko, że modelka nie stawi się na sesji mimo iż poprzedniego dnia się deklarowała. Wynika to ze stanu w jakim znajduje się nasz obiekt fotografowania, dzidziuś siedzący w brzuszku może mieć inne zdanie niż przyszła mamusia i do sesji nie dopuści.

W ten sposób mamy gwarancje, że do sesji na pewno dojdzie. Na całe szczęście Pani Marina pojawiła się na sesji, a Natalia wracając wspólnie z nami dodatkowo otrzymała też i od mojej osoby krótką sesję w technice analogowej w średnim formacie.

Mimo, że w tym dniu nie planowałem zdjęć dla modelki nie ciążowej, szkoda było przegapić okazji i nie poprosić jadącej z nami samochodem Natalii o pozowanie w ciekawym miejscu koło Słupska jakie znam.

Kilka zdań o Natalii

Natalia została zauważona na weselu, bawiła się obok Młodej Pary. Po wielu latach od tego wydarzenia zaproponowałem Natalii współpracę na zasadzie Time For Prints Time For Pictures. Od tamtego czasu Panna Natalia pozuje nam do różnych projektów, najczęściej portretów w technice tradycyjnej. Natalia to sympatyczna modelka, cenimy ją za słowność, wyrozumiałość i za to że ma dar spojrzenia w obiektyw.

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Natalii za współpracę i możliwość realizacji wielu projektów fotograficznych dzięki jej zaangażowaniu i urodzie. Mam nadzieję na współpracę wieloletnią i jestem pewny, że dzięki tym sesjom przyczynimy się do stworzenia wielu ciekawych fotografii. Zachęcam Was drogie Panny do wzięcia przykładu z Natalii i do zaangażowania się razem z nami w nowe projekty i spróbowania swoich sił przed obiektywem, zapraszam do kontaktu.

Ilford Delta 400

Film 120 Ilford Delta 400 planowałem wykorzystać tylko do sesji w półmrokach Pałacu Grabkowo koło Słupska. Gdy przyszło fotografować w plenerze czułość ta okazała się zbyt duża na panujące warunki. Mam na sesjach kilka zasad które motywują mnie do zabawy w fotografię analogową. Jedną z nich jest plastyka obrazu, oraz szukanie silnego rozmycia tła o specyficznych właściwościach tworzących piękny bokeh.

Modelka w długich włosach i sukience za kolanko na tle kamiennej drogi

Analogowe sesje dla modelek w Słupsku - fot. www.64iso.pl

By uzyskać wspomniane walory fotografii musiałem użyć parametrów, które nie pasowały do warunków oświetlenia. W plecaku z obiektywami posiadałem obiektyw Kaleinar 3B 150 mm f/2,8. Do tego szkła w zestawie był oryginalny filtr zatrzymujący światło na poziomie 1 EV, tylko taka kombinacja wchodziła w grę by otrzymać zamierzony efekt obrazu.

Kadrowanie i Pentacon six

Złapałem za wiekowy tomik wierszy oprawiony w skórę, który woziłem ze sobą i poprosiłem modelkę o pozowanie na tle rzeczki w miejskim parku. Solidny statyw ułatwiał mi kadrowanie aparatem Pentacon six TL, aparat ten ma pewną właściwość lub raczej brak pewnej właściwości. Chodzi o nie zgodne pokrycie kadru w wizjerze lub matówce względem tego co na nich widzimy a co się naprawdę naświetli.

 • Modelka Natalia w zamszowych kozaczkach czytająca tomik wierszy

  Fotograf modelek Słupsk - fot. www.64iso.pl

 • Piękna modelka w długich włosach stojąca w parku nad rzeczką

  Plener z modelką w technice analogowej - fot. www.64iso.pl

Natalia tak ładnie pozowała, że szkoda by było zepsuć kadrem ujęcie, dlatego pierwsze zdjęcie jest zrobione za pomocą wizjera pentagonalnego, a drugie za pomocą tylko matówki. Łatwo zauważyć różnicę polegającą na nieco poprawniejszym kadrowaniu głównego tematu względem brzegów fotografii za pomocą matówki.

Całą sztuką w kadrowaniu tym aparatem jest wyobrażenie sobie gdzie tak naprawdę przebiega granica w oparciu o wcześniejsze doświadczenia przy wywoływaniu już filmu. Jeśli pamiętacie moją skłonność fotografowania w maksymalnych rozmyciu, to konieczne jest podejście z obiektywem jak najbliżej pozującej Natalii.

Tu powstaje ryzyko zbyt ciasnego kadru bo aparat nam w tym nie pomaga ukazując w wizjerze inne granice przebiegu kadru a wiedząc o tym próbujemy zgadnąć na ile jeszcze można podejść do modelki by kadr nie był styczny z osobą pozującą. Świadomi tego musimy podjąć lub nie ryzyko opłacalności dążenia do maksymalnego rozmycia tła dla naszej modelki.

Zamiana sposobu kadrowania z pryzmatu na matówkę wydaje się w tym modelach aparatów rozwiązaniem nieco pewniejszym w wiarygodność tego co widzimy i co naprawdę fotografujemy. Jednak obie formy ukazują nam kadr nieco obcięty do tego co jest w rzeczywistości naświetlone.

Zdjęcia dla modelek

Jeśli marzysz o karierze fotomodelki, modelki lub hostessy i wyróżniasz się wyjątkową urodą, zgłoś swoją chęć wzięcia udziału w profesjonalnej sesji fotograficznej w Słupsku. Kilkanaście razy w roku organizujemy sesje, gdzie można wcielić się w rolę modelki i fotomodelki.

Jest wiele chętnych na tego rodzaju przygodę fotograficzną, więc rezerwuj już teraz termin kontaktując się ze mną również w celu ustalenia wszystkich szczegółów sesji lub pleneru fotograficznego.

Stylizacje

Jeżeli zastanawiasz się nad wzięciem udziału w kobiecej sesji portretowej, glamour czy beauty i zastanawiasz się co ubrać lub jak się przygotować powinnaś wiedzieć, że wszystko już na Ciebie czeka. Posiadamy swoje stylizacje które będą pasowały do każdego rodzaju kobiecej sesji.

W przypadku własnych stylizacji które posiadasz i chcesz w nich pozować dostosujemy się i omówimy wcześniej wszystkie szczegóły zaplanujemy sesję lub nawet cały kobiecy plener fotograficzny.

Pasja do portretów

Pasja do portretów kobiecych skłania naszą działalność do organizowania sesji na tyle budżetowych by mogła ją opłacić każda uczennica, studentka czy osoba nie pracująca. Pozujące nam osoby, które z jakiś względów pasują nam do własnych projektów mogą liczyć na wielokrotne sesje w atrakcyjnych cenach tworząc wartościowe portfolia dla agencji modelek lub prywatnych kolekcji.

Modelka o słowiańskiej urodzie w białej sukni i warkoczem na głowie

Fotografia portretowa młodocianych modelek - fot. www.64iso.pl

Portfolia dla modelek i hostess

Specjalizuję się w portretach, które pozwalają na fotografowanie kandydatek na modelki hostessy nie narażając je na pierwsze stresy w pozowaniu. Pozowanie do portretu to dość prosta czynność i zachęcam do udziału w takich sesjach na terenie Słupska lub w jego okolicach.

Jeśli masz talent lub zdobyłaś już wcześniej doświadczenie w pozowaniu lub pragniesz je zdobyć w kategoriach beauty, fashion, glamour zapraszamy do kontaktu w celu omówienia wszystkich detali sesji, zakresu pozowania oraz miejsca wykonania sesji.

Jeśli jesteś osobą nieletnią wystarczy przyjść z rodzicami lub opiekunem prawnym a za ich zgodą zorganizujemy odpowiednią sesję. Trzeba pamiętać, że ubieganie się o status modelki najlepiej zacząć wcześniej i w tym procesie nieodzowna jest obecność rodziców na sesjach.

Zostań naszą modelką

Chętnie nawiążemy fotograficzną współpracę z osobami które chcą zostać modelkami lub hostessami. Proponujemy ciekawe aranżacje i projekty fotograficzne w postaci sesji i pełnych plenerów fotograficznych a nawet kampanii modelingowych.

 • Wyzywająca brunetka pozująca na tle drzewa w parku

  Sesje dla pełnoletnich modelek Słupsk - fot. www.64iso.pl

 • Modelka o blond włosach pozująca z koroną cierniową na plaży

  Zdjęcia dla modelek na serwisy Maxmodels Megamodels QQmodels - fot. www.64iso.pl

 • Modelka pozująca w długiej sukni boho przy starej studni

  Baśniowa sesja przy zabytkowej studni w Słupsku - fot. www.64iso.pl

 • Małoletnia modelka pozująca przy starym płocie w sukience baśniowej

  Zdjęcia dla przyszłych modelek Słupsk - fot. www.64iso.pl

 • Jesienny portret modelki w prochowcu na tle suchej roślinności

  Jesienna sesja z modelką w okolicach Słupska - fot. www.64iso.pl

Zapraszam również osoby o bardzo nietypowej urodzie które chciałyby spróbować pozowania do portretu artystycznego, liczy się każdy rodzaj urody nie zależnie od wieku. Cenimy sobie piegi, bardzo długie włosy, rude włosy, miliony naturalnych loków, afro odcienie skóry, urodę azjatycką, czy ingerencję chirurgii kosmetycznej.

Portrety dla dzieci Słupsk

Portrety dzieci zwracają uwagę swą naturalnością i swobodą pozowania. Organizuję w Słupsku sesje portretowe dla dzieci pod ścisłą opieką ich kochających rodziców oraz ze stosowną umową. Sesje z dziećmi są bardzo nie przewidywalne i trzeba się liczyć z ich olbrzymią wrażliwością więc fotografii na takich sesjach z najmłodszymi nie powstaje wiele.

Profesjonalny sprzęt

Panuje opinia, że zdjęcia wykonywane smartfonami są już porównywalne do fotografii wykonanej za pomocą aparatów fotograficznych. Niestety to nie jest ciągle możliwe ze względu na małą ogniskową optyki. Zapraszam więc rodziców z dziećmi na sesje wykonywane profesjonalnym sprzętem zarówno w technice cyfrowej jak i analogowej. W technice analogowej fotografuję na średnim formacie.

Sesje dla dzieci w Słupsku

Co pewien czas organizuję sesje dla dzieci w Słupsku po kosztach własnych, które fotogenicznością i unikalnością urody przyczyniają się do powstania wyjątkowych portretów. Jeśli Wasze dziecko posiada takie cechy i obdarzone jest dużą cierpliwością warto skontaktować się ze mną i zarezerwować termin ustalając szczegóły sesji fotograficznej.

Sesje zdjęciowe z dziećmi w Słupsku

Zapraszam rodziców na sesje zdjęciowe z dziećmi w Słupsku. Proponuję sesje dziecięce portretowe i stylistyczne w dwóch technologiach wykonania jedna cyfrowa druga analogowa. Fotografuję dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym dzięki czemu jestem w stanie wykonać sesję tematyczną opartą już na zasadach świadomego pozowania dziecka.

Niestety unikam fotografowania niemowląt gdyż na tym etapie życia modela modelki świadome pozowanie nie jest możliwe a zabiegi układania dzieciątka do koszyczków, walizeczek napawają mnie mieszanymi uczuciami moralnymi i estetycznymi, cenię sobie w twórczości świadome pozowanie osoby fotografowanej.

 • Uśmiechnięta dziewczynka w letnim kapeluszu

  Zdjęcia dla dzieci w Słupsku- fot. www.64iso.pl

 • Wesoła dziewczynka ze szczerbą między ząbkami

  Portret dziecka - fot. www.64iso.pl

 • Dorastająca modelka w kapeluszu i moherowym sweterku

  Sesje dla dzieci Słupsk - fot. www.64iso.pl

 • Figlarnie spoglądająca przez druciany płot malutka dziewczynka

  Fotografie dla dzieci - fot. www.64iso.pl

 • Malutka modelka z wiankiem na głowie

  Przygoda dzieci z pozowaniem - fot. www.64iso.pl

 • Portret nastoletniej dziewczynki

  plenery dla dzieci w Słupsku - fot. www.64iso.pl

Dzieci w wieku kilku kilkunastu lat są świetnymi aktorami pozbawionymi jeszcze odruchów ukrywania emocji zarówno na twarzach i gestach. Dynamika pozowania dzieci jest wielokrotnie wyższa niż u dorosłych modele, dlatego fotografie najmłodszych potrafią być tak naturalne i ciekawe w gesty.

Każda sesja z dzieckiem jest inna, nawet jeśli fotografujemy z pewnym schematem działań to efekty sa za każdym razem inne. Ten rodzaj fotografowania jest nieprzewidywalny i stanowi często zaskakujące efekty. Przyznam, że taka swoista loteria pozowania dzieci bez wcześniejszego doświadczenia zaskoczyła mnie pozytywnymi obrazami.

Portret Waszego dziecka

Portret Waszego dziecka oprawiony w ramy lub anty ramy wiszący na ścianie lub stojący na ulubionym miejscu jest nieodzownym elementem każdego domu. Specjalizuję się w portretach dzieci i stawiam największy nacisk w swoim warsztacie fotograficznym.

 • Portret rudowłosej nastolatki w zielonym golfie

  Artystyczny portret dziecka - fot. www.64iso.pl

 • Portret nastolatki o rudych włosach

  Portret rudowłosej modelki - fot. www.64iso.pl

 • Nieletnia modelka w łódce z beretem na głowie i książką w dłoniach

  Stylizowane sesje dla dzieci - fot. www.64iso.pl

Było by mi niezmierni miło gdyby to wykonany przez moją osobę portret Waszego dziecka został oprawiony w ramy i stał w Waszym ulubionym miejscu domu. Zapraszam do kontaktu i do zobaczenia na sesji.

Fotografowanie na kliszy

Fotografowanie na kliszy stało się w moim warsztacie motywem przewodnim, choć mogłoby się niektórym z Was wydawać, że fotografia analogowa przestała już funkcjonować.

Powrót mój do fotografowania na kliszach staje się głównym nurtem mojej działalności jako fotograf w dziedzinach fotografii portretowej, ciążowej i kobiecej. Warto w tym miejscu dodać, że fotografuję analogowo tylko w średnim formacie.

Okres pandemii negatywnie wpłynął na ilość zleceń ślubnych a wolny czas mogłem poświęcić na przygotowanie się do wdrożenia innej bo analogowej usługi fotograficznej. W początkowej fazie wykonywałem sesje na zasadach TFP by uzyskać obrazy analogowe i móc nimi pochwalić się przyszłym klientom i zachęcić ich do współpracy.

Dziś sesje analogowe a nawet całe plenery są dużą częściom mojej działalności. Rozdzielczość i tonalność a nade wszystkim klimat tych zdjęć przyciągają mi klientów nie tylko ze Słupska ale z całej Polski. Widząc duże zainteresowanie techniką tradycyjną zainwestowałem w dodatkowy sprzęt pozwalający mi na wykorzystanie średniego formatu w swojej pracy.

Popularność tradycyjnego fotografowania wzrosła dzięki możliwości skanowania wywołanego chemicznie materiału tworząc pliki cyfrowe o niezliczonej ilości szczegółów pozwalając je poddawać retuszowi graficznemu. Dzięki takiemu procesowi docieramy do fotografii hybrydowej z której możemy cieszyć się zarówno jako materiału wydrukowanego i materiału osadzonego na internetowych galeriach i portalach społecznych.

Skanowanie i cyfryzacja

Prawie w każdym domu, istnieje tajemnicza szuflada gdzie znaleźć można rodzinne pamiątki. W śród nich często napotkać można stare slajdy lub wywołane klisze z których jeśli zostały zrobione jakieś odbitki to często uległy one zniszczeniom. Wiele z tych starych klisz to cenne pamiątki i warto zadbać o ich wskrzeszenie.

Wykonuję na zamówienie skanowanie negatywów i pozytywów monochromatycznych i barwnych za pomocą profesjonalnego skanera. Na specjalne życzenie klienta mogę skanować negatywy z najdokładniejszą dostępną opcją sprzętową, która potrafi generować pliki o niezwykłej gradacji i szczegółowości obrazu umożliwiając tworzenie bardzo dużych odbitek bez utraty jakości.

Pozytywy slajdy negatywy szklane

Cyfryzuję negatywy zamieniając obraz analogowy na cyfrowy przez skanowanie profesjonalnym skanerem bębnowym i nanoszę powstałe fotografie na nośnik cyfrowy lub serwer gdzie po otrzymaniu odpowiedniego hasła można pobrać zamówione fotografie. Cyfryzuję również pozytywy, odbitki, slajdy, negatywy szklane.

Wywoływanie negatywów

Proces wywoływania obrazu negatywowego czy pozytywowego, to bardzo magiczna przemiana. Proces ten zaniedbany lub wykonany bez doświadczenia potrafi zepsuć lub nawet całkowicie zniszczyć utrwalony obraz na kliszy.

Zajmuję się wywoływaniem negatywów monochromatycznych w Słupsku na bazie wywoływacza ID-11, wywołuję zarówno filmy małoobrazkowe jak i średnio formatowe. Wszystkie procesy wykonuję ręcznie i nie biorą w tym udziału żadne maszyny i automaty.

Retusz starych zdjęć

Świadczę usługi retuszu starych zdjęć, poprawiając ich wygląd, usuwając zanieczyszczenia i uszkodzenia mechaniczne. Wykonuję retusz fotografii analogowych na materiałach negatywowych i pozytywowych za pomocą profesjonalnych narzędzi.

Analogowy portret 6x6

Kwadratowe kadry wykonywane aparatem średnio formatowym są moim ulubionym tematem w portretach modelek, dzieci, par ślubnych i kobiet w ciąży. Analogowy portret 6x6 to ceniony format przez artystów i amatorów portretu. Magia obrazu wykonana na średniej rolce filmu potrafi zachwycić każdego kto lubi oglądać zdjęcia lub je wykonywać.

Organizuję sesje dla osób obdarzonych urodą i śmiałością pozowania w zakresach portretu, fashion, glamour. Zapraszam wszystkich chętnych na analogową przygodę fotograficzną, która ukaże Twój wizerunek w niezwykle ciekawej formie. Sesje portretowe są sesjami krótkimi, mało męczącymi i idealnie nadają się na realizację projektów fotografii ciążowej i dziecięcej.

 • Dziewczynka siedząca z kubkiem herbaty przy dużym oknie własnego domu

  Niezwykła sesja analogowa dziewczynki przy oknie - fot. www.64iso.pl

 • Portret dziewczynki z kubkiem wypitej herbaty

  Portrety analogowe dla dzieci w domu klienta - fot. www.64iso.pl

 • Portret analogowy dziewczyny w czarnym berecie

  Portrety analogowe dla modelek - fot. www.64iso.pl

 • Portret pięknej dziewczyny siedzącej na deskach pomostu

  Sesje portretowe dla modelek - fot. www.64iso.pl

 • Analogowy portret modelki w sukni do kolan

  Portrety wykonane na filmie średnio formatowym - fot. www.64iso.pl

 • dwudziestoletnia modelka pozująca przy poręczy altanki

  Analogowe sesje dla modelek w Słupsku i okolicach - fot. www.64iso.pl

 • Analogowy portret kobiety w ciąży na tle lustra wody

  Sesje i plenery ciążowe w technikach analogowych - fot. www.64iso.pl

 • Portret nastoletniej modelki o baśniowej urodzie

  Portret tradycyjny Słupsk - fot. www.64iso.pl

 • Portret ukazujący dziewczynę z liściem paproci przy policzku

  Artystyczne sesje wykonane na kliszach średnio formatowych - fot. www.64iso.pl

 • Fotografia analogowa z dziewczynką z kotkiem na rękach

  Plenery analogowe dla dzieci w Słupsku - fot. www.64iso.pl

 • Mała modelka pozująca za starym pniakiem ściętego drzewa

  Wyjątkowe sesje dla dzieci przy użyciu technologii analogowej - fot. www.64iso.pl

Wykonuję indywidualne sesje portretowe w technice tradycyjnej najczęściej w monochromatycznych odsłonach średnio formatowych. Na sesjach tych powstaje około 6-8 zdjęć, które po wywołaniu w odczynnikach chemicznych skanuję i oddaję w postaci pliku cyfrowego.

Taki rodzaj usługi nazywam fotografią hybrydową, ale nic nie stoi na przeszkodzie by materiał wywołany utrwalić na papierze fotograficznym. Zapraszam chętne osoby na sesje w technice tradycyjnej wcześniej rezerwując u mnie wolny termin i ustalając wszystkie szczegóły sesji.

Pracuję na średnim formacie

W czasach fotografii cyfrowej mogło by się wydawać, że fotografia tradycyjna oparta na halogenkach srebra odeszła bezpowrotnie. W fotografii małoobrazkowej technika cyfrowa wyparła bardzo mocno fotografię analogową, jednak w średnim formacie sprawa ma się nieco inaczej. Duże matryce cyfrowe są ciągle w cenach przyprawiających o zawrót głowy, a optyka do nich jest równie droga.

Analogowy średni format jest doskonałą alternatywą dla artystów i amatorów fotografii o większej plastyce niż format małoobrazkowy. Dostępność świetnej optyki za rozsądne pieniążki pozwala na tworzenie obrazów o zaskakującej głębi, a różnorodność filmów pozwala kreatywnie fotografować w różnych warunkach oświetleniowych a powstałe efekty na filmach średnio formatowych są bardzo ciekawe.

 • Fotografia suchego liścia na desce

  Fotografia analogowa martwej natury - fot. www.64iso.pl

 • Obraz kwiatów leśnych

  Fotografia analogowa średni format - fot. www.64iso.pl

 • Mocna perspektywa kwitnącego krzewu

  Moja pasja budowania własnej optyki do średniego formatu - fot. www.64iso.pl

 • Silne rozmycie owoców aronii

  Plastyka obrazu średniego formatu - fot. www.64iso.pl

 • Fotografia spalonej kory sosny

  Analogowa rozpiętość tonalna - fot. www.64iso.pl

 • Samotnie stojąca stara drewniana ławeczka

  Kadr z naszych analogowych warsztatów "Prostota Kadru" - fot. www.64iso.pl

 • Powalone drzewa na wydmie

  Kadr z naszych analogowych warsztatów "Wydma" - fot. www.64iso.pl

 • uschnięte drzewo na wydmach

  Fotografia z naszych analogowych warsztatów "Wydma" - fot. www.64iso.pl

 • Widok trasy turystycznej Parku Narodowego w Łebie

  Obraz z naszych analogowych warsztatów "Wydma" - fot. www.64iso.pl

 • Połyskujące w zachodzącym słońcu drewniane schody

  Kadr z naszych plenerów analogowych "Pod Słońce" - fot. www.64iso.pl

 • betonowa budowla na morzu w kształcie ostrogi

  Kadr z naszych warsztatów "Analogowy zawrót głowy" - fot. www.64iso.pl

 • Fragment elewacji klasztoru na górze Chełmińskiej

  Kadr z naszych warsztatów "Chełmińska Góra" - fot. www.64iso.pl

Skupuję stare aparaty fotograficzne z przeznaczeniem właśnie do średniego formatu. Skupuje również stare obiektywy modyfikując je na potrzeby fotografii w średnim formacie. Eksperymentuje często z obiektywami o pierwotnych przeznaczeniach nie związanych z fotografia tradycyjną, Ciekawią mnie obiektywy do radiologii, astrologii i kinematografii lat 50-70.

Copyright © 2021. All rights reserved

Wykorzystujemy pliki cookies.    OK