Fotografia ślubna Koszalin

Copyright © 2021. All rights reserved.

Trochę o mnie

Poszukiwanie właściwego światła i cienia towarzyszy mi w Koszalinie od 32 lat. Od ponad dwóch dziesięcioleci fotografuję szczęśliwych ludzi na ślubach, plenerach, sesjach panieńskich i narzeczeńskich. Doskonale również warsztat fotografii ciążowej a zdjęcia brzuszkowe zaczynają być w mojej profesji bardzo ważnym składnikiem fotograficznych emocji. Najmłodszy światłocień jaki znalazłem jest na twarzach dzieci i to właśnie fotografia portretowa dzieci jest idealną formą rejestrowania przeze mnie ich naturalności.

W Koszalinie

Fotografuję z powodzeniem w technikach cyfrowych i analogowych, skupiając się na tworzeniu obrazów o unikalnej formie. Wykonuję portrety w technice analogowej średnio formatowej dla kobiet przy nadziei, dzieci, modelek, hostess. Wykonuję również sesje ślubne w technice analogowej dla par szukających kadrów tworzonych przez halogenki srebra. Jestem częstym organizatorem plenerów fotograficznych w Koszalinie związanych nie tylko z tematyką ślubną. Zajmuję się też profesjonalną fotografią motoryzacyjną dla osób związanych z branżą samochodową w Koszalinie.

Dla kogo jest ta strona

Głównym przeznaczeniem tej strony jest przedstawienie mojej twórczości fotograficznej dla osób szukających dla siebie fotografa. Strona jest dla wszystkich którzy mają czas nie tylko oglądać zdjęcia ale i poczytać o fotografii. Strona jest również dla innych fotografów, którzy zaczynają swoją przygodę fotograficzną lub ją kończą. Pod licznymi tytułami znajdziecie tu moje artykuły, projekty, oferty i oczywiście liczne fotografie w postaci galerii i pojedynczych obrazów ściśle związanych z tematyką działu. Mam też wielką nadzieję, że strona ta wygeneruje ruch w drugą stronę i odbiorcy napiszą do mnie w sprawach związanych z podjętą tu tematyką. Znawców literatury przepraszam za styl, ale w końcu jestem fotografem i moim atramentem powinno być światło a nie słowo pisane.

Tematyka mojej fotografii

Tematyka mojej fotografii kierowana jest nie tylko do przyszłych par ślubnych i wszystkiemu co z tym związane czyli sesji narzeczeńskich wieczorów panieńskich. Dużo miejsca poświęciłem fotografii kobiecej, która powinna zachęcić płeć piękną do bycia modelką lub uwiecznienia się w artystyczny sposób. Tematyka kobieca to również fotografia ciążowa która jest w ostatnim czasie intensywnie rozwijana przez moją osobę. Rodzice szukający fotografa dla utrwalenia radości swoich dzieci, również mają szansę znaleźć tu swoje odpowiedzi i inspiracje.

Marzec 02 / 2022

Fotografia ślubna Koszalin

Wasz wielki dzień

Tagi:

home / fotograf Koszalin / fotografia ślubna / Bursztynowy Pałac / Zamek Krąg / plenery ślubne / fotografia ciążowa / fotografia dzieci / fotografia analogowa / fotografia kobieca / sesje narzeczeńskie / wieczór panieński / kontakt

 • Stojąca we mgle nad brzegiem jeziora para młoda

  Fotografia ślubna Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • Państwo Młodzi stojący do połowy w wodzie jeziora

  Sesje i plenery ślubne w Koszalinie - fot. www.64iso.pl

 • Zakochana para młoda na tle kwitnącego na różowo drzewa

  Romantyczne plenery ślubne Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • Portret pięknej Panny Młodej w welonie

  Reportaże ślubne Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • Tort weselny i Państwo Młodzi na tle refleksów świateł

  Oprawa fotograficzna wesel Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • Młoda para w strojach ludowych na tle zieleni

  Oryginalne plenery ślubne w Koszalinie - fot. www.64iso.pl

 • Panna Młoda na leśnej huśtawce a obok stojący Pan Młody

  Wyjątkowe plenery ślubne w Koszalinie - fot. www.64iso.pl

 • Portret kobiety podczas zabiegu nakładania makijażu ślubnego

  Fotograf na wesele Koszalin - fot. www.64iso.pl

Wybór fotografa

Wybór fotografa na własny ślub to odpowiedzialne zadanie i warto poświęcić na jego wybór nieco więcej czasu. Kryteria wyboru są tu różne i każda Para Młoda ma swoje indywidualne potrzeby. Internet jest często przewodnikiem dla młodych ludzi pragnących znaleźć fotografa, sieć podpowiada jakie zadać pytania, na co zwrócić uwagę i jakie są aktualne stawki. Strony Internetu kipią od porad, ofert i opinii o fotografach, jednak warto spojrzeć na to wszystko spokojnym okiem.

Internet rządzi się swoimi prawami i nie jest tajemnicą, że tak naprawdę interesują nas pierwsze cztery strony. Te magiczne cztery strony nie zawsze ukazują najlepsze możliwości wyboru fotografa ślubnego. Prawie jedna czwarta to ogłoszenia płatne, drugim czynnikiem jest nie zawsze trafna regionalizacja zapytań.

Kolejne pozycje to firmy, które przyciągają fotografów dając im możliwość założenia profilu który w rezultacie przyczynia się do wysokiej pozycji właściciela serwisu a nie fotografa. Pierwsze strony Internetu oferują również profile fotografów którzy tworzą strony o ciekawej treści, tylko czy Młoda Para szuka treści czy fotografa? Najlepszym sposobem jest wybrać fotografa w sieci mając świadomość, że nie wszystko co najlepsze jest na pierwszych stronach.

Często pracujemy w duecie

W przypadku dużych wesel, pracujemy w duecie by razem uchwycić wszystkie ważne chwile. Jestem osobą otwartą na wszelkie pomysły i sugestie dotyczące nietypowych pomysłów ślubnych, w oparciu o swoje doświadczenia mogę również doradzić w sprawach związanych nie tylko z fotografią ślubną, ale również w organizacji poszczególnych elementów wesela. Potrafię pewnie pokierować dużą grupą gości, ale potrafię też być dyskretnym w sytuacjach tego wymagających.

Moja praca na uroczystościach ślubnych nie ogranicza się tylko do zrobienia materiału fotograficznego. Fotografie obrabiam sam na odpowiednim sprzęcie i oprogramowaniu, sam też drukuję odbitki na papierze fotograficznym i wykańczam albumy ślubne według życzenia Państwa Młodych. Dbam o bezpieczeństwo danych używając sprawdzonych kart pamięci o wiarygodnych parametrach i kopiując zebrany materiał na trzech oddzielnych nośnikach pamięci.

Recepta na udane zdjęcia ślubne

Recepta na udane zdjęcia ślubne jest u mnie bardzo prosta, polega ona na zawieraniu odpowiedniej ilości zleceń ślubnych. Staram się o kilka wesel w roku dzięki temu mam czas na spokojną obróbkę zebranego materiału fotograficznego, oraz na wypoczynek i odpowiednie przygotowanie się do kolejnego zlecenia dbając o wszystkie szczegóły nowych klientów.

Pośpiech, rutyna i zmęczenie jest największym wrogiem dobrego reportażu ślubnego. Wykonywanie zleceń raz w tygodniu staje się wielkim wyzwaniem i zarazem ryzykiem popełnienia błędów. Ta filozofia sprzyja mojej pracy i powoduje radość a nie ciężką pracę której ukończenie oddala się wraz z kolejnym zleceniem.

Pozująca para młoda przy drzewie o ciekawym kształcie litery v

Fotograf Koszalin - fot. www.64iso.pl

Dyskretne reportaże ślubne

Oferuję ostatnio bardzo modne dyskretne reportaże ślubne, które polegają na uruchomieniu drugiego fotografa wmieszanego w grono gości weselnych. Oficjalny fotograf wykonuje swoją pracę nie zdradzając powiązania z fotografem, który udając gościa dostaje możliwość wykonania zdjęć ślubnych z innego poziomu zaufania.

Zebrany w ten sposób materiał ślubny z wesela jest łączony w jedną spójną czasowo całość tworząc ciekawą mieszankę wydarzeń a perspektywa obrazu z poziomu gości potrafi być zaskakująco dynamiczna. To ciekawa propozycja na wesela o dużej liczbie gości i staje się ostatnio często rozważaną możliwością fotograficznej usługi.

Fotograf z polecenia

W śród fotografów ślubnych panuje opinia, że dwa wykonane wesela przynoszą jedno dodatkowe. Często w śród gości weselnych znajdują się ludzie którzy planują swój ślub i bacznie przyglądają się mojej pracy. Starając się wykonywać swoją pracę fotografa ślubnego dokładam starań by mieć zawsze nienaganną opinię.

Największą radością dla mnie jest zdobyć zlecenie z polecenia, uważam to za wyróżnienie. Proszę mi uwierzyć, że większość moich zleceń wykonuję właśnie dzięki poleceniom od par, które wcześniej dały mi możliwość fotografować na ich weselu.

Obróbka graficzna

Moja filozofia podpisywania odpowiedniej liczby umów owocuje możliwością wygenerowania czasu na obróbkę wszystkich zdjęć z wesela bez stosowania presetów, to w obecnych czasach olbrzymia rzadkość.

Fotografuję wesela zawsze z dużą starannością i dbałością o spójność kolorystyczną, wszystkie fotografie są rejestrowane w bezstratnym formacie NEF dzięki któremu mam możliwość zapisu zdjęć w najlepszej jakości barwnej.

 • Para młoda na tle starej budowli browaru z czerwonej cegły wznoszącej się nad jeziorem

  - fot. www.64iso.pl

 • Portret Panny Młodej wykonany przez szybę

  Fotograf Szczecinek organizowanie plenerów ślubnych - fot. www.64iso.pl

 • Urokliwa Para Młoda na romantycznym drewnianym mostku

  Niezwykłe fotografie ślubne w Szczecinku - fot. www.64iso.pl

Obróbka graficzna materiału zebranego ze ślubu poddawana jest przez moją osobę w sposób stosowny, nie przesadzony i odporny na krótkie powiewy mody. Fotografie oddane klientowi są przygotowane w wielu wersjach wielkościowych przygotowanych zarówno do oglądania na najnowszych odbiornikach TV jak i do wydruku.

Bursztynowy Pałac

Historia Bursztynowego Pałacu w Strzekęcinie koło Koszalina sięga XVII wieku, niestety dokładne dane są nie znane a archiwum dworskie w okresie po II wojnie światowej zostało zniszczone. Wiemy natomiast, że majątek ziemski należący do rodzin von Wolde w latach 1899-1901 został wzbogacony o wybudowany wzniosły pałac neorenesansowy.

Współcześnie pałac ten to ekskluzywny czterogwiazdkowy hotel zawierający kompleks obiektów takich jak wspomniany Bursztynowy Pałac, Biały Pałac, Rezydencja Myśliwska otoczona zabytkowym parkiem z fragmentami XVIII-wiecznego ogrodu francuskiego z urokliwym jeziorkiem w środku.

Warto pamiętać, że przed dzisiejszą świetnością obiektu pałac ten był siedzibą Marszałka Żukowa, a w erze komunizmu był siedzibą PGR-u. W połowie lat sześćdziesiątych Bursztynowy Pałac stał się ośrodkiem wypoczynkowym dla Zakładów Samochodowych Jelcz. Ciekawym epizodem pałacu był wątek lat osiemdziesiątych gdzie obiekt służył jako internat dla koszalińskiego technikum budowlanego a później stał się własnością policji.

W latach 90-tych nastąpił przełom dla pałaców pomorza zachodniego i również Bursztynowy Pałac trafił pod młotek licytacji został zakupiony przez prywatnego inwestora i po wielu latach wysiłku przy odbudowie pałacu został mu przywrócony pierwotny blask.

Portret ślubny przy fortepianie

Zaskrzypiała stara podłoga pokoju w Bursztynowym Pałacu, Panna Młoda wyszła na hol Amber Palace i gdy zobaczyła stojący fortepian uśmiechnęła się do mnie. Każdy fotograf ślubny wie, że to znak i pora na portret ślubny przy fortepianie. Za oknem Pałacu panuje słabe światło z pochmurnego dnia pleneru ślubnego.

Lubię takie zrównoważone światło do zdjęć portretowych, gdzie delikatnie oplata twarz Pani Młodej z miękkimi cieniami i nie przejaskrawioną poświatą sukni ślubnej. Proszę więc moją ślubną modelkę by usiadła przy fortepianie i wczuła się w rolę pianistki. Kobieta ma ślicznie upięte włosy dzięki czemu widać szyję i jej ramiona, światła jest wyjątkowo mało i dlatego sięgam po mój stary bardzo jasny obiektyw Nikona o ogniskowej 50 mm.

Mam statyw ze sobą, ale w głowie jest kadr który nie pozwala go użyć, więc zdjęcie muszę wykonać trzymając aparat w dłoniach. Przez pryzmat aparatu a rozmycie obiektywu zobaczyłem kadr, który na długo zagości w moim portfolio fotografa ślubnego.

Portret Panny Młodej przy fortepianie w Bursztynowym Pałacu

Fotografia Koszalin, plener ślubny w Bursztynowym Pałacu - fot. www.64iso.pl

Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie, to wyjątkowe miejsce. Pałac o imponującym wnętrzu i stylowym klimacie przesiąkniętym luksusem i przepychem. Miałem kilkanaście razy okazję pracować w nim jako fotograf ślubny. To doskonałe miejsce na wesele i plenery ślubne narzeczeńskie a nawet modelingowe. Pałac skrywa wiele cudownych zakamarków w których zdjęcia wychodzą doskonale. Miejsce zarówno pod katem oświetlenia i kadrów prezentuje się bardzo dobrze a powstałe tam zdjęcia ślubne maja smak luksusu. To miejsce o nie ograniczonych możliwościach związanych z reportażem podczas wesela lub plenerem ślubnym. Miejsce to przyciąga pary ślubne z całej Europy zostawiając nie zapomniane pozytywne wrażenia wszystkim uczestnikom wesel.

Bursztyn fotografa

Kamienna droga prowadząca przez stare rozłożyste drzewa lekko skręca w lewo odsłaniając Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie. Pałac ten to prawdziwa kopalnia kadrów ślubnych a jeszcze bardziej wymarzona oaza dla zorganizowania wesela marzeń lub sesji ślubnych.

 • Fotografia ukazująca Młodą Parę na drewnianych schodach Bursztynowego Pałacu

  Fotograf Koszalin Amber Palace - fot. www.64iso.pl

 • Ślubna para wtulona w siebie obok fortepianu w Bursztynowym Pałacu

  Sesje ślubne w Pałacach Koszalina - fot. www.64iso.pl

 • Zakochana para pozująca na tle zabytkowego zegara i fortepianu w Bursztynowym Pałacu

  Plenery fotograficzne w Bursztynowym Pałacu - fot. www.64iso.pl

 • Para Młoda pozująca do zdjęć ślubnych przy metalowym płocie w Bursztynowym Pałacu

  Plener ślubny w ogrodach Bursztynowego Pałacu - fot. www.64iso.pl

Ciekawa geometria budynku, przepych apartamentów, oranżeria, sala balowa, wyjątkowe schody, lustra w korytarzach, urokliwy basen w piwnicach, mnogość zakamarków i rozległy park z ciekawą architekturą i bajkowym jeziorkiem powodują u mnie szybsze bicie serca na myśl, że ponownie wykonam tam zdjęcia ślubne. Pałac ten to prawdziwy bursztyn fotografa zaś światło wpadające do pałacu ma odcienie czerwieni dzięki licznym witrażom umieszczonym pod sufitem, a zielone odcienie ścian w połączeniu z ciemnym brązem barwionego drewna dodają miejscu niezwykłego poczucia bursztynowego luksusu.

Plener ślubny w Bursztynowym Pałacu

Przez bogato urządzone pokoje Amber Palace w Strzekęcinie zwinnie przemykała Panna Młoda o przykuwającej oczy urodzie. Panna z gracją wdziękiem i urodzie wybitnie pasującej do tego miejsca.

Marzyłem o pewnym ślubnym portrecie z jej udziałem w głównym holu Bursztynowego Pałacu. To wyjątkowo ładne miejsce dość rozpoznawalne i charakterystyczne z kominkiem w tle i dużym podświetlonym obrazem ukazującym portret dostojnej kobiety.

Piękna Panna Młoda pozująca na zabytkowym fotelu w Bursztynowym Pałacu

Fotograf Koszalin, plener ślubny w Bursztynowym Pałacu - fot. www.64iso.pl

Poprosiłem pozującą mi kobietę o ułożenie ciała na fotelach, ukazania swych ślicznych długich palców u dłoni i uwydatnieniem twarzy na skąpe światło wpadające przez okno Pałacu.

Panna Młoda przez chwilę się zamyśliła i powstał ciekawy kadr, który postanowiłem naświetlić obiektywem na maksymalnie otwartej przesłonie ale na takiej ogniskowej by zbytnio nie rozmazać tła pałacowych detali, idealny okazał się Nikkor 24 mm 1,4G

Dopełnieniem scenerii była rozłożona suknia z trenem w kolorze ecru a tło dodatkowo skąpane kolorowym światłem witraży Bursztynowego Pałacu nadało figlarnego nastroju. Już na tym etapie wiedziałem, że długo planowany przeze mnie portret na tle portretu stanie się moim ulubionym zdjęciem ślubnym z tego miejsca.

Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie blisko Koszalina po raz kolejny okazał się idealnym miejscem na plener ślubny. Powstające w Amber Palace zdjęcia ślubne są wyjątkowo nasycone dobrym klimatem i bogactwem ciepłych kolorów, obsługa pałacu jest zawsze miła i pomocna. Bursztynowy Pałac jest miejscem na wykonanie kompletnej sesji ślubnej opartej zarówno na fotografowaniu wewnątrz budynku jak i po za jego murami.

Zamek w Krągu - historia

Historia zamku w Krągu zachowała się w dokumentach znacznie lepiej niż Bursztynowego Pałacu w Strzekęcinie koło Koszalina. Powstanie zamku w Krągu datowane jest na rok 1414.Jego budowa wzorowana była na styl gotycki a po dzień dzisiejszy z tego okresu zostały tylko piwnice. Zamek był w swoim okresie wielokrotnie przebudowywany a nawet rozbierany do fundamentów.

Renesans i neorenesans

Rok 1580 był okresem rozbiórki zamku i przebudowy jego na styl renesansowy o charakterze obronnym, dobudowano nowy obiekt z czterema basztami i attyką, którą po krótkim czasie zburzono dla zaprojektowanego dodatkowego pietra. W XIX wieku odnotowano w dokumentach budowę nowego skrzydła zamku ale już w stylu neorenesansowym.

Pod koniec XIX wieku pojawiło się w zamku trzykondygnacyjne skrzydło zachodnie wraz z dwoma skrzydłami jednokondygnacyjnymi. Z czasem zamek upiększany był o ozdobne schody, tarasay, mury i bramy ukierunkowane w stronę leżącego przy murach jeziorka.

Majątkiem zarządzał w roku 1458 Anton von dem Borne, mniej więcej od roku 1480 zamek był zarządzany przez Ród von Podewils jako podarunek księcia Bogusława X a zamek wówczas był domem myśliwskim. W roku 1860 zamek na dwie dekady staje się własnością Hugo von Loen i zostaje odsprzedany rodzinie von Riepenhausen. Brak dziedzica ostatniego właściciela powoduje degradację zamku a w roku 1944 zostaje zniszczony i z czasem totalnie rozgrabiony.

Po wielkich wysiłkach lokalnych władz zamek trafia do Rejestru Ochrony Zabytków i w roku 1953 rozpoczyna się jego odbudowa. W latach 90 Gmina Polanów wystawia zamek na przetarg i w obecnej formie działa w sezonie letnim jako trzy gwiazdkowy Hotel i restauracja

Idealne miejsce na ślub

Zamek w miejscowości Krąg koło Polanowa, to idealne miejsce na zorganizowanie ślubu. Dlaczego idealne miejsce na ślub zapytacie? Otóż tam można zorganizować ceremonię, zabawę i plener ślubny. Wszystko to w jednym cudownym miejscu z 1490 roku. Ceremonie ślubne wykonywane w parku obok jeziora w sąsiedztwie starych murów Zamku porośniętych kolorowym pnącym się na wysokość czwartego pietra bluszczem robi wrażenie na każdym wrażliwym fotografie. Na murowanym tarasie z widokiem na jezioro pierwszy taniec Pary Młodej spowoduje nie zapomniane kadry w albumie ślubnym.

Widok na mury i taras oraz łuk bramy Zamku w Krągu od strony południowej

Zamek Krąg - fot. www.64iso.pl

Zamek ten mnie urzeka za każdym razem, gdy w nim pracuję jako fotograf ślubny. Znajdziemy tam zabytkowy kościółek, duży obszerny zamek z miejscami noclegowymi, piękną salę ślubną, oraz park z urokliwym jeziorkiem. Przyznam się, że czasem zagoszczę w nim dla wyśmienitej szarlotki i atmosfery, która tam panuje. Organizowanie wesela w tak idealnym miejscu okupione jest odpowiednim wydatkiem, jednak fotografując wesela od 20 lat nie spotkałem pary, która by żałowała takiej decyzji. Śluby w otoczeniu starych murów porośniętych bluszczem i zielonym mchem na drzewach widocznych przez duże zabytkowe okna zapadają w pamięć zaproszonym gościom na długi okres. Posiłki serwowane w pomieszczeniach z historią średniowieczną i na stołach z prawdziwego drewna smakują dużo lepiej, a klimatyczne światło świec nadaje fotografią ślubnym bogactwa i luksusu.

W Kamiennym Kręgu fotografa

Pewna mała dziewczynka wraz z rodzicami zjadła pyszną szarlotkę przy murach Zamku w Krągu i już wiedziała, że do tego miejsca kiedyś wrócić będzie chciała. Gdy dorosła o Zamku sobie przypomniała i narzeczonego do niego zabrała.

Fotografia, to wyobraźnia na wielu poziomach a Zamek w Krągu ma duszę w której fotograf ślubny nie tylko z Koszalina się zakocha. Miejsce to jest swoistym pomostem łączącym teraźniejszy świat z rycerskimi historiami. Wesela fotografować w takim miejscu to zaszczyt i pewny sukces unikalności miejsca, kadrów a nawet czasu.

Fotografia ślubna Koszalin, portret Panny Młodej w Zamku Krąg

Portret Panny Młodej w Zamku Krąg - fot. www.64iso.pl

Rudowłosy plener

Jest takie miejsce blisko Koszalina, gdzie woda jeziora nigdy nie faluje. Jest tam też takie miejsce gdzie słońce o odpowiedniej godzinie śmieje się do widza. To tajemne miejsce z tłem zieleni lasu, cieni szuwarów, zapomnianej starej kładki i kolorem szmaragdowym wody. Skoro tu już o barwach piszę, to mam brakujący element kompozycji który wraz ze swym mężem po brzegu przewodzę. To Panna Młoda o płomiennych rudych włosach i to Ona do wody wejdzie i przy boku ukochanego swego do zdjęć ślubnych mi pozować zechce.

Kompozycja

Dobry fotograf ślubny wie, że dla takiej kompozycji warto wejść do jeziora, rzeki czy morza. Ustawiam nietypowo statyw bo na dnie jeziora i do aparatu obiektyw 200 mm przypinam. Teraz tylko czekać aż promienie rozproszonego słońca liściastym lasem skierują się na rudowłosą niewiastę. Pan Młody w zachwycie przed nią stoi. Nagle jest słońca promyk silniejszy na włosach dziewczyny a rudawy kolor dopełnieniem chwili. Migawka mojego aparatu dźwięki wydała a moment i chwila do albumu zakochanej pary trafiła.

Marzec 06 / 2022

Fotografia ciążowa Koszalin

sesje z brzuszkiem

Tagi:

home / fotograf Koszalin / fotografia ślubna / Bursztynowy Pałac / Zamek Krąg / plenery ślubne / fotografia ciążowa / fotografia dzieci / fotografia analogowa / fotografia kobieca / sesje narzeczeńskie / wieczór panieński / kontakt

 • portret kobiety w ciąży na tle spokojnego jeziora

  Fotograf Koszalin sesje ciążowe - fot. www.64iso.pl

 • portret ciążowy kobiety siedzącej na zabytkowym łóżku Pałacu

  Fotografia ciążowa Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • Stojąca przed zabytkowym lustrem kobieta w ciąży

  Zdjęcia ciążowe Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • Portret analogowy kobiety w ciąży na tle lasu

  Fotografia brzuszkowa Koszalin - fot. www.64iso.pl

Sesje brzuszkowe Koszalin

Fotografia ciążowa to szczególny rodzaj fotografii. Metamorfoza kobiety która nosi w sobie nowe życie jest tak wielka, że warto ten stan uwieczniać na zdjęciach. Od jakiegoś czasu realizuję sesje a nawet całe plenery dla kobiet w ciąży. Wykonując sesje brzuszkowe zaowocowała u mnie myśl spełniania swoich aspiracji artystycznych właśnie w tej dziedzinie fotografii.

Trendy fotografii ciążowej

Obserwując trendy fotografii ciążowej spotkałem się z dużym przejaskrawieniem wizerunku kobiecego piękna przy nadziei. Jak na pierwszy rzut oka fotografie te wydają się być przyjemne, to po dłuższym czasie estetyka tych przekoloryzowanych fotografii zaczyna odwracać uwagę od piękna nowego życia skrywanego w brzuszku pozującej kobiety. Zaczynam się wtedy zastanawiać czy czasem piękna kolorowa sukienka nie jest ważniejsza na zdjęciu niż stan kobiety noszącej w sobie jej dziecko.

Czerń i biel

Wszystkie te przemyślenia nakierowały mnie na pomysł fotografowania w monochromatycznych odcieniach. Czerń i biel w fotografii zawsze się sprawdzają i do tego ciągle stanowią silny nurt w każdej dziedzinie fotografii. Skoro okres brzemienności u kobiety to szczególny czas, to również i u mnie fotografia jest szczególna poprzez wykorzystanie techniki tradycyjnej inaczej też określanej fotografii analogowej. Aby proces naświetlania był jeszcze bardziej szlachetny to wszystkie sesje ciążowe są wykonywane przeze mnie aparatami na średnim formacie.

Organizuję sesje ciążowe w Koszalinie

Organizuję sesje ciążowe w Koszalinie specjalizuję się w fotografowaniu techniką analogową i hybrydową. Dostarczam obrazy o wysokiej jakości obrazu z elementami modelingu i artystycznej duszy. Sesje są wykonywane w ciekawych miejscach najczęściej obdarzonych historią i wysoką estetyką otoczenia. Nie rezygnuję z naturalnych ram fotografii i podejmuję się sesji ciążowych równie chętnie w plenerze w otoczeniu lasów, łąk, jezior, plaż Bałtyku. Posiadam własną nietuzinkową kolekcję sukien ciążowych, które chętnie udostępniam zainteresowanym sesją kobietą. Suknie te wykonane z naturalnych materiałów wyprane w antyalergicznych i łagodnych środkach czekają na Was drogie Panie. Z każdym miesiącem kolekcja ta się rozrasta i wzbogaca moje sesje.

Zapraszam na sesje

Zapraszam serdecznie na sesje i plenery wszystkie zainteresowane Panie w ciąży, rezerwacje terminów można dowolnie zmieniać gdyż stan błogosławiony ma swoje lepsze i mniej lepsze dni. Najlepszym okresem na zdjęcia ciążowe to okres w pobliżu 28-30 tygodnia, czekanie do ostatnich tygodni przynosi ryzyko nie trafienia w aurę lub wolne terminy obiektów w których mogłaby się odbyć sesja. Dysponuję własnym wygodnym środkiem transportu i bez problemu służę transportem na sesję i po sesji.

Marzec 07 / 2022

Fotografia dzieci Koszalin

sesje dla najmłodszych

Tagi:

home / fotograf Koszalin / fotografia ślubna / Bursztynowy Pałac / Zamek Krąg / plenery ślubne / fotografia ciążowa / fotografia dzieci / fotografia analogowa / fotografia kobieca / sesje narzeczeńskie / wieczór panieński / kontakt

 • Portret dziewczynki w słomianym kapeluszu

  Fotografia dzieci Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • Portret dziecka w kaszkiecie

  Fotograf dziecięcy Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • Zdjęcie dziecka dotykającego dziki owoc drzewka

  Sesje fotograficzne dla dzieci Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • Obraz fotograficzny dziecka przy ogrodzeniu z siatki metalowej

  Fotografia dziecięca w Koszalinie - fot. www.64iso.pl

 • Portret małej dziewczynki z wiankiem z kwiatków na głowie

  Zdjęcia dla dzieci w Koszalinie - fot. www.64iso.pl

 • Dziewczyna w kapeluszu

  Zdjęcia dzieci Koszalin - fot. www.64iso.pl

Fotografia dziecięca

Zajmuję się fotografią portretową dzieci w Koszalinie od kilku lat. Moja przygoda z tą dziedziną fotografii powstała dzięki fotografii ślubnej. Wiele moich par po kilku latach swego małżeństwa wracało z prośbą o wykonanie sesji dla ich dziecka lub dzieci. Dość szybko zauważyłem ile radości taka fotografia przynosi rodzicom i samym dzieciom.

Fotografuję dzieci

Fotografuję dzieci zawsze z jakąś koncepcją ale przyznam że potrafię być często zaskoczony nieoczekiwanym obrotem zdarzeń podczas wykonywania sesji. Zaskoczony jestem pozytywnie wielką fantazją dzieci i nieporównywalną swobodą i dynamiką pozowania w stosunku do osób dorosłych.

Zachęcam Was drodzy rodzice do zapoznania się z krótkim artykułem na temat proponowanej Wam fotografii dzieci z przykładowymi moimi ich portretami. Artykuł powinien pokrótce wyjaśnić Wam jako rodzicom jak to widzę i o czym warto wiedzieć. Jeśli zainteresuje Was moje fotograficzne spojrzenie na dzieci a mielibyście Państwo dodatkowe pytania zachęcam do kontaktu mailowego.

Fotografowanie dzieci

Fotografów dziecięcych można podzielić na dwie grupy gdzie pierwsza fotografuje noworodki druga zaś dzieci nieco starsze. Z upływem czasu wyspecjalizowałem się w portretach dzieci w wieku 5-12 lat, taki przedział wiekowy pozwala realizować portrety w plenerze z elementami stylizacji. Taka forma zdjęć dzieci zainteresowała mnie najbardziej, gdyż naturalność ich pozowania przewyższa grę najlepszych aktorów.

Fotografia dziewczynki z książką

Portrety dzieci Koszalin - fot. www.64iso.pl

Oczywiście dzieci potrafią też grymasić i wprowadzać swoje pomysły w scenariusze światłem malowane. Jestem cierpliwy i pogodny co sprzyja opanowaniu sytuacji gdzie mała modelka lub model za miast pozować chce robić zdjęcia lub babkę piaskową z udziałem drogiego obiektywu.

Moje sesje z dziećmi

Jeśli zgłaszają się do mnie rodzice z prośbą wykonania sesji portretowej dla swojego dziecka to zaczynam od długiej rozmowy na temat ich pociechy. Ważną rzeczą w fotografowaniu dzieci jest umiejętność dopasowania się do ich beztroskiego świata.

Warto wiedzieć czego dane dziecko nie lubi i czego się boi, trzeba poznać czego dziecko pragnie i w jaką rolę wcieli się chętniej. Taki wywiad pozwali mi opracować plan sesji zorganizować odpowiednie miejsce, godzinę i rekwizyty. Dobrze jest też zapytać o zdjęcia jakie dziecko ma już wykonane by nie powielać już istniejących fotografii.

Portret rudowłosej dziewczynki

Sesje dla dzieci w Koszalinie - fot. www.64iso.pl

Jestem przeciwnikiem błahych kadrów, tandety i nie rozważam zdjęć z plastikowymi akcesoriami na tle wiszących symulacji krajobrazów. Lubię w zdjęciach naturalność, harmonię i spójność otoczenia i prostotę, która zawsze się obroni w oczach dorastających krytyków przeglądających album z dzieciństwa.

Bezpłatne sesje dziecięce w Koszalinie

Jestem fotografem dziecięcym, który chce być twórczy i nie powielać powstałych już zdjęć wykonanych przez innych fotografów. Dla zrealizowania swych ambicji artystycznych podczas sesji dziecięcych mogę wytypować małe pociechy, które wezmą udział w darmowej sesji fotograficznej pod czujnym okiem rodziców.

Portret młodej modelki

Fotografia dzieci Koszalin - fot. www.64iso.pl

Bezpłatne sesje dziecięce w Koszalinie cieszą się dużym zainteresowaniem i nie każdemu rodzicowi mogę taką sesję obiecać. Najczęściej jest tak że jak podczas sesji płatnej zauważę dziecko, które potrafi wnieść w moje portfolio dużo dziecięcej radości mogę rodzicom zaproponować nową już darmową sesję. Dziecko jednak musi spełniać wyjątkowe zdolności pozowania i utrzymania dyscypliny na planie zdjęciowym. Dlatego proszę w tej sprawie rodziców o zrozumienie lub skorzystanie z płatnej sesji fotograficznej. Fotografia dzieci jest trudna i trzeba się liczyć, że sesja nie skończy się za jednym podejściem. Zdarza się, że plener fotograficzny trzeba rozbić na dwa etapy.

Sesje z udziałem dzieci

W bezpłatnych sesjach dzieci w Koszalinie najbardziej mi zależy na realizowaniu własnych koncepcji opartych na fotografii barwnej oraz monochromatycznej wykonanej techniką cyfrową i tradycyjną. Na takiej sesji powstaje kilka zdjęć cyfrowych i dodatkowo kilka analogowych naświetleń klatek filmu średnio formatowego o niskiej czułości ziarna

Rudowłosa dziewczynka z książką na tle zielonych łąk

Fotografia analogowa dzieci w Koszalinie - fot. www.64iso.pl

Wszystkie sesje z udziałem dzieci są wykonywane przy czynnym udziale ich rodziców przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa i ze stosowną umową.

dziewczynka z kubkiem herbaty przy oknie

Sesje analogowe dla dzieci Koszalin - fot. www.64iso.pl

Poprzez swoją fotografię dziecięcą chcę opowiedzieć w jednym kadrze jakąś ciekawą historię w otoczeniu prawdziwej scenerii.

Marzec 09 / 2022

Fotografia analogowa Koszalin

w średnim formacie

Tagi:

home / fotograf Koszalin / fotografia ślubna / Bursztynowy Pałac / Zamek Krąg / plenery ślubne / fotografia ciążowa / fotografia dzieci / fotografia analogowa / fotografia kobieca / sesje narzeczeńskie / wieczór panieński / kontakt

 • fotografia analogowa czarnobiała uschniętego liścia

  Fotografia analogowa Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • fotografia analogowa kwiatków leśnych

  Fotografia tradycyjna Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • fotografia analogowa gałązki krzewu

  Fotografia na średnim formacie - fot. www.64iso.pl

 • fotografia analogowa grono owoców aronii

  Zdjęcia analogowe Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • fotografia analogowa ukazująca fakturę spalonego drzewa

  Zdjęcia w technice tradycyjnej - fot. www.64iso.pl

 • fotografia analogowa tradycyjna Koszalin

  Fotografia średnio formatowa Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • fotografia analogowa tradycyjna Koszalin

  Fotografia na kliszę - fot. www.64iso.pl

 • fotografia analogowa tradycyjna Koszalin

  Fotografia hybrydowa Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • fotografia analogowa tradycyjna Koszalin

  Analogowy średni format - fot. www.64iso.pl

 • fotografia analogowa tradycyjna Koszalin

  Obraz z aparatu analogowego - fot. www.64iso.pl

 • fotografia analogowa tradycyjna Koszalin

  Zdjęcia z aparatu średnio formatowego - fot. www.64iso.pl

 • fotografia analogowa tradycyjna Koszalin

  Fotografia z negatywu - fot. www.64iso.pl

Fotografuję tradycyjnie

Fotografuję tradycyjnie w Koszalinie z wielu powodów, najważniejszy z nich to możliwość fotografowania w średnim formacie. Ten właśnie format pozwala mi tworzyć obrazy o delikatnych przejściach i gradacjach między jasnością a cieniem. Zaleta ta jest niezwykle pożądana w fotografii portretowej, aktowej, pejzażowej a nawet ślubnej. W fotografii cyfrowej jest wciąż daleko do takiej precyzji rejestrowania detali.

Technika tradycyjna a właściwie halogenki srebra w dość specyficzny sposób są odporne nawet kilku krotnie na prześwietlenia. Dodatkowym powodem fotografowania w tej technice jest możliwość zamiany obrazu chemicznie wywołanego na kliszy na obraz cyfrowy o niewiarygodnych wręcz rozdzielczościach i wielkościach.

Fotografia na kliszę

Ktoś może zapytać dlaczego fotografia na kliszę miałaby być zastosowana na jego sesji? Odpowiedź jest prosta. Dlatego, że otrzyma lepsze zdjęcia. Dlaczego zatem fotografia na kliszę jest tak rzadko oferowana przez fotografów?

Powodów jest kilka a najważniejsze z nich to brak natychmiastowej oceny poprawności fotografii, inny powód to ograniczona liczba zdjęć do naświetlenia częste problemy z transportem filmu w aparacie oraz ryzykowny proces wywołania i utrwalania. Jeśli jednak opanujemy wszystkie te cechy fotografii na kliszę to efekty są niezwykle zachęcające. Wydaje mi się, że fotografia z kliszą w aparacie polubiła mnie a ja ją.

Fotografia tradycyjna Koszalin

Fotografia tradycyjna spełnia w moim życiu pewnego rodzaju odskocznię od tego co powszechne i codzienne. Poprzez fotografię tradycyjną powracam też wspomnieniami do młodości. Dziś wiele moich odruchów fotograficznych zbudowanych jest na fotografii analogowej i mimo udogodnień techniki cyfrowej w pracy zawodowej wykorzystuję z powodzeniem techniki analogowe.

Fotografia analogowa drzewa w ruinach domu

Szeroki kadr w średnim formacie Flektogon 50mm f/4 - fot. www.64iso.pl

Atut obrazu analogowego

Największym atutem techniki analogowej jak pisałem wcześniej jest wysoce bogata tonalność obrazu. Emulsja światłoczuła jest w stanie zarejestrować precyzyjniej przejścia tonalne niż fotografia cyfrowa. Dodatkowo za sprawą dobrych skanerów płaskich i bębnowych rozdzielczość obrazu w fotografii analogowej jest również lepsza niż obrazu cyfrowego. Mało kto wie, że prawidłowo wywołana chemicznie błona fotograficzna znacznie przewyższa żywotność obrazu niż nośniki cyfrowe. W świecie są udokumentowane przypadki przetrwania ponad 100 lat w nienaruszonym stanie negatywów szklanych z materiałem światłoczułym.

Średni format w fotografii tradycyjnej

Jeśli fotografia tradycyjna charakteryzuje się większą tonalnością, to gdy sięgniemy w niej do większych formatów rejestrujących obraz uzyskamy tonalność jeszcze bogatszą i łagodniejszą w przejścia. Im większa powierzchnia rejestrowanego medium tym efekt tonalności wzrasta. Sytuacja ta doskonale się sprawdza w portretach lub fotografiach gdzie liczba przejść tonalnych jest duża.

Fotografia kostki brukowej

Tonalność średniego formatu, Pentacon six i Kaleinar 3B - fot. www.64iso.pl

Plastyka obrazu w małym obrazku potrafi być już podobna w teorii do średniego formatu dzięki jasnym obiektywom, jednak w średnim formacie opartym o współczynnik obrazu 6x6 lub 6x7 jest łatwiej zauważalny. Ciekawą sprawą jest też fakt, że stare szkła manualne do średniego formatu są tańsze niż współczesne konstrukcje nawet małoobrazkowe oparte na autofocusie. Zachęca to zainteresowanych do kupna i eksperymentów z dziedziny płytkiej głębi ostrości.

Zdjęcie poręczy metalowej

Głębia ostrości Pentacon six i Biometar 80mm f/2,8 - fot. www.64iso.pl

Przyglądając się fotografii osadzonej powyżej tego tekstu można odnieść wrażenie, że obraz przedstawia narożnik ściany z poręczą, jednak jest to w rzeczywistości płaska ściana. To właśnie plastyka średniego formatu spowodowała aż tak silne złudzenie dla widza. Fotografia została wykonana za pomocą aparatu średnio formatowego i obiektywu Biometar 80mm i przysłonie 2,8 oraz filmu monochromatycznego Ilford 50 iso.

Analogowe plenery ślubne

Wykonuję plenery ślubne w Koszalinie techniką analogową średnio formatowymi aparatami fotograficznymi. Wszystkie fotografie są wykonane na błonach monochromatycznych a dla uzyskania najwyższej jakości własnoręcznie wywołane przez moją osobę w tradycyjnej ciemni fotograficznej.

Fotografia Panny Młodej z wiankiem

Plener ślubny - fot. www.64iso.pl

Na plenerze ślubnym wykonanym w technice tradycyjnej powstaje 12 lub 24 fotografii a ilość ta jest ściśle związana z liczbą klatek do naświetlenia na błonach średnio formatowych. Z tego powodu wszystkie kadry są starannie przemyślane a liczby klatek przestają mieć znaczenie gdy jakość kompozycji zachwyca widza swą formą i treścią.

Fotografia pary młodej

Portret ślubny - fot. www.64iso.pl

Czy fotografować na kliszy?

Czy warto utrwalać plener ślubny na kliszy? Moim zdaniem warto, technika tradycyjna zwłaszcza średnio formatowa ma w sobie dużo cech które sprawiają, że zdjęcia tradycyjne przykuwają uwagę bardziej a ich nie zaburzone proporcje i perspektywy oddają utrwaloną rzeczywistość w sposób naturalny.

Portret panny Młodej w technice analogowej

Plener ślubny - fot. www.64iso.pl

Dla kogo taki plener?

Często słyszy się, że fotografia na klisze ma duszę. Coś w tym powiedzeniu jest zwłaszcza, gdy spędza się czas w ciemni i w procesie chemicznym powstaje obraz negatywowy w zamkniętym koreksie fotograficznym.

Analogowy plener należy traktować jako dodatkowy sposób na wykonanie sesji ślubnej. Pary, które już mają za sobą sesję ślubną wykonaną techniką cyfrową, mogą się zdecydować na coś innego, na coś co zaskoczy swą odmiennością i elegancją. Tym czymś jest właśnie fotografia ślubna analogowa na którą wszystkich serdecznie w Koszalinie zapraszam.

Fotografia dla kobiet

Rozdział ten dedykuję dla kobiet, które chcą spełnić swoje marzenia jako modelka, hostessa, fotomodelka. Rozdział ten poświęcam też dla kobiet, które chciałby zapozować przed obiektywem dla zabawy, testu i ciekawości. Dedykuję też ten dział moich usług dla kobiet, które przeżyły trudniejsze chwile w swoim życiu i chciałby odbudować swoją kobiecość, śmiałość, samoocenę i wiarę w siebie. Fotografia kobieca to też fotografia wizerunkowa tak bardzo dziś potrzebna w kreowaniu swego pozytywnego obrazu.

Pokonaj nieśmiałość

Wiele kobiet marzy o pozowaniu lub roli modelki lecz przegrywa ze swą nieśmiałością i brakiem wiary w siebie. Wiele też razy byłem świadkiem sytuacji gdzie nieśmiałość przegrywała z ciekawością wyzwalając u kobiety niezwykły potencjał, który dodawał jej olbrzymiej radości i poczucia szczęścia. Sesja fotograficzna działa niczym szczery komplement z tą szczególną różnicą, że można w każdej chwili do niego wrócić oglądając zdjęcia z sesji.

Zostań modelką już dziś

Zostań modelką już dziś zapisując się właśnie w tej chwili na sesję. Dla nas modelką jesteś już jak staniesz przed obiektywem dla innych jak im pokażesz swoje fotografie z sesji a im szybciej to zrobisz tym łatwiej zrozumiesz jaka to fajna zabawa. Nie martw się o pozowanie o stylizację o makijaż, wszystkim się zajmiemy. Nie martw się o deszcz, śnieg czy kałuże, to naprawdę nie ma znaczenia, za to największe znaczenie ma fakt, że chcesz przez chwilę być modelką.

Analogowa w fotografia kobiet

Wykonuję sesje fotograficzne dla kobiet na terenie Koszalina w technice analogowej monochromatycznej i na średnim formacie, która na dzień dzisiejszy jest najlepszą z możliwych technik rejestrujących szczegóły i detale kobiecej urody. Fotografia kobieca w technice tradycyjnej oferowana przeze mnie obejmuje zarówno sesje plenerowe jak i sesje w pomieszczeniach z użyciem światła zastanego tworzącego subtelne światłocienie charakterystyczne tylko dla fotografii analogowej.

Przygotowanie do sesji analogowej

Jeśli planujesz uczestniczyć w sesji kobiecej jako modelka, warto wiedzieć o kilku sprawach. Wiedza ta pomoże Tobie łatwiej wcielić się w rolę modelki oraz pomoże w uzyskaniu lepszych fotografii kobiecych. Fotografowanie kobiet w technice analogowej dla osoby pozującej może być nie różniące się od techniki cyfrowej, gdyż samo fotografowanie dla obu technik wydaje się podobne.

Jest jednak kilka ważnych różnic w pozowaniu w technice analogowej, różnice te nie należy odbierać jako wadę tej technologii lecz jako świadomy wybór jej cech. W sesji kobiecej z udziałem sprzętu analogowego pozowanie jest spokojniejsze i bardziej zaplanowane. Pozująca dla mnie modelka poprzez umówiony znak dostaje wyraźny sygnał kiedy nastąpi zdjęcie i w tym krótkim momencie warto pozbyć się odruchu zamykania powiek, mrużenia oczu, prób rozmów i gwałtownych ruchów.

 • siedząca dziewczyna w kapeluszu

  Fotograf Koszalin sesje dla modelek - fot. www.64iso.pl

 • portret pięknej kobiety

  Fotografia kobiet Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • modelka oparta o balustradę

  Fotografia kobieca w Koszalinie - fot. www.64iso.pl

 • Portret pięknej kobiety

  Sesje fotograficzne dla kobiet w Koszalinie - fot. www.64iso.pl

 • fotografia stojącej na boso modelki

  Analogowa fotografia kobieca Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • Piękna kobieta na drewnianych schodach

  Plenery i sesje dla kobiet Koszalin - fot. www.64iso.pl

Obrazy kobiet wykonane analogowo przeważnie wykonuję kradnąc im kolor więc warto wiedzieć, że usta pomalowane na odcienie czerwieni będą na fotografii tradycyjnej ciemne a nawet czarne, to samo dotyczy paznokci. Generalnie na pierwszych sesjach odradzam używać silnych makijaży i malowań paznokci, naturalność jest cechą a nie wadą. Najwięcej błędów popełnia się właśnie używając zbyt mocnych ingerencji w szczegóły skóry czy paznokci.

Moja analogowa fotografia kobiet stroni od mody, oczywiście nie jest to regułą i zawsze znajdzie się wyjątek. Brak aktualnej modnej garderoby w moich fotografiach analogowych związanych z kobiecością wynika z faktu, że moda szybko przemija a z nią obrazy ją rejestrujące. Kobieca fotografia tradycyjna kocha długie koszule, bardzo długie rękawy, faktury grubych dzianin, kapelusze, szaliki, tiule, korale, szerokie spodnie, zwiewne sukienki.

Na sesję warto wziąć kilka stylizacji nie przesadzając jednak z ich dopasowaniem do wymiarów modelki, dobrą metodą jest zabranie kilku spinek, wsuwek i klamerek by ewentualne nadmiary odzieży spiąć w miejscach niewidocznych dla obiektywu.

Fotografując kobietę w technice tradycyjnej zawsze dokładnie opowiem o tym jak pozować w wybranym miejscu, na co zwrócić uwagę powinna modelka, co na zdjęciu będzie widać, ile pola zajmuje ostrość i jak dynamicznie powinna poruszać się w miejscu kadrowania. Tych kilka informacji potrafi pomóc modelce zrozumieć jaki efekt chcemy osiągnąć i lepiej dostosować się do wspólnych wizji kadru.

Najczęściej fotografuję kobiety w średnim formacie, na materiałach światłoczułych niskiej czułości i monochromatycznych. Prace powstałe na sesji modelingowej oddaję w formie cyfrowej lub drukuję na papierze fotograficznym monochromatycznym. Ilość zdjęć uwarunkowana jest od osoby, która zechce skorzystać z mojej oferty, najczęściej jest to 8 lub 10 fotografii.

Stylizacje dla modelki

Dysponuję własną szafą stylizacji i dodatków potrzebnych do wykonania ciekawego portretu. Oczywiście wszystkie te stylizacje są starannie wyprane, wyprasowane i są idealnie dopasowane do fotografii czarno białej. Jeśli posiadasz swoje stylizacje i dodatki chętnie je wykorzystam przy wykonywaniu portretów analogowych.

Najlepsze stylizacje to takie które nie kojarzone są z aktualną modą. Warto zadbać o kilka cienkich golfów o różnych odcieniach szarości, wszelkie kaszkiety z drobną i średnią fakturą dodają kobiecym portretom czegoś ponadczasowego, męska biała koszula jest doskonałym dodatkiem do kobiecej urody, długie czarne suknie o koronkowych wdziękach sprawdzą się nie tylko przy portretowej sesji.

Kobiece portrety wykonuję na najlepszych obiektywach średnio formatowych projektowanych do wykonania cudownie odseparowanych twarzy od tła. Fotografie wykonane tymi obiektywami są niezwykle plastyczne i bogate w najdrobniejsze szczegóły również cechujące się niskimi zniekształceniami geometrii ukazując prawdziwe proporcje twarzy. Długie ogniskowe pozwalają fotografować z daleka uzyskując komfortową przestrzeń.

Przy organizowaniu sesji portretowej w technice analogowej, staram się dopasować urodę modelki lub kobiety zaczynającej swą przygodę z pozowaniem do charakteru tła. Komponuję obrazy portretowe wpisując je często w naturalne ramy stworzone przez naturę lub architekturę. Szukam najprostszych dróg do stworzenia unikalnego portretu, który ukazuje urodę kobiecej twarzy. Nie ograniczam się do uchwycenia tylko piękna obrazu kobiety, chcę jeszcze pokazać emocje wplecione w jej urodę.

Analogowy portret kobiecy

Specjalizuję się w wykonywaniu portretów kobiet, dziewcząt, modelek, hostess w technice analogowej. Jeśli posiadasz ciekawą twarz lub zwyczajnie chcesz spróbować dać się fotografować tradycyjnie serdecznie zapraszam do zapisów na sesje portretowe w Koszalinie.

Sesje portretowe wykonywane przeze mnie mogą odbywać się z osobami towarzyszącymi jak mama, tata, siostra, koleżanka, mąż, narzeczony lub sympatia. Tak więc osoby mniej śmiałe lub nieletnie mogą pozować do zdjęć w towarzystwie osób sobie bliskich, dzięki temu czują się przed obiektywem bardziej pewnie i swobodnie.

 • portret dziewczyny w kaszkiecie

  Fotografia portretowa Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • twarz dziewczyny o pięknych dużych oczach

  Fotografia kobieca portrety dla kobiet Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • Fotografia portretowa Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • Portret ślicznej młodej kobiety w sukience

  Fotografia analogowa portrety Koszalin - fot. www.64iso.pl

Kobiety czy modelki?

Utarło się przekonanie, że tylko powszechnie uznane piękno kobiecej urody powinno się portretować. To nieprawda i jak długo istnieje fotografia, malarstwo czy rzeźbiarstwo artystyczne portretowano każdy rodzaj urody, każda twarz ma coś w sobie i nie trzeba być modelką by stanąć przed obiektywem portretowym.

Bardzo chętnie podejmę się wykonania portretu kobietom o unikalnej urodzie twarzy, o silnych przerysowaniach, o rzadkich proporcjach oczu, ust, nosa. Nadmierna liczba piegów twarzy sprzyja fotografii tradycyjnej ze względu na jej dokładne odwzorowanie szczegółów.

Bujnie opadające włosy na oczy usta są również mile widziane przez kamerę analogową co włosy ostrzyżone na przysłowiową zapałkę. Zapraszam wszystkie kobiety bez względu na wiek do wykonania portretu analogowego zarówno te o urodzie modelek i te o rysach unikalnych rzadko spotykanych.

Zamknij oczy

Fotografia portretowa po dzień dzisiejszy rozwija się we wszystkich możliwych kierunkach, a gdyby tak zacząć wracać do najprostszych form portretu? Często oglądając portrety wykonane przez różnych twórców widzę wielowątkowość portretu, wątki te czasem wprowadzają chaos a czasem są niezwykle pozytywnie komplikujące obraz. W ostatnich kilku latach wykonałem eksperyment polegający na wykonywaniu najbardziej prostych portretów w monochromie.

Odbiór tych prac przerósł moje najśmielsze oczekiwania i doszedłem do wniosku, że minimalizm w fotografii cieszy się jeszcze większym uznaniem. Jest tak może za sprawą coraz liczniejszych manipulacji fotograficznych, graficznych i stylistycznych zamkniętych w kolorowe obudowy smartfonów.

Portret dziewczynki z liściem paproci przy twarzy

Fotograf Koszalin artystyczne portrety kobiet - fot. www.64iso.pl

Minimalizm portretu sprowadzony nie tylko do zamknięcia oczu, ale do kradzieży koloru, unikania pokazywania palców lub całych dłoni modelki w spokojnym neutralnym tłem powoduje powstanie prostego portretu, który swym ubogim w wątki obrazie broni się w odbiorze krytyków nieprzerwanie. Dzięki tej prostocie wydobywa się uroda i unikalność pozującej kobiety, wzrok widza spokojnie ogarnia całą scenę i nie jest zawładnięty ilością danych których musi przekazać bo taka jego natura.

Cyfrowa fotografia kobiet

Fotografowanie przeze mnie kobiet w technice cyfrowej obejmuje sesje plenerowe jak i sesje prywatne w studio lub z wykorzystaniem mobilnego studia ustawionego w domu zainteresowanej osoby. Fotografie plenerowe na życzenie mogę wykonać w miejscach związanych z naturą lub urbanistyką, dla uzyskania wyjątkowych barw i ostrości zdjęcia mogę wykonać również w technice strobist gdzie mobilność oświetlenia jakie posiadam dodaje fotografii więcej ożywienia.

 • Portret modelki z włosami spiętymi w kok

  Sesja portretowa dla modelki Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • Siedząca modelka w krótkiej sukience

  Kobieca sesja plenerowa Koszalin - fot. www.64iso.pl

Sesje kobiece kieruję do każdej z kobiet, która chce poczuć się wyjątkowa i wzmocnić swą kobiecość. Sesje organizuję również dla osób które nigdy nie pozowały i są nie śmiałe. Długoletnie doświadczenie pozwala mi pokierować pozującą osobą w taki sposób by czuła się nie skrępowana i pewna siebie. Jeśli jesteś kobietą myślami jako modelka a posiadasz wrodzoną nieśmiałość i obawy czy podołasz sesji kobiecej, to zapraszam na sesję jako obserwator by przekonać się, że i ty doskonale sprawdzisz się w pozowaniu przed aparatem analogowym. Jestem osobą spokojną i pogodną a jedynym moim celem jest wykonanie doskonałej fotografii kobiecej.

Technika cyfrowa góruje ilością kadrów

Fotografia cyfrowa kobiet jest bardzo przydatna na sesjach w których potrzebna jest duża liczba kadrów jednej sceny. A więc na sesjach gdzie pozuje kobieta i w kadrze warto umieścić liczne ruchome części garderoby, ruch włosów czy poruszające się elementy tła, fotografia cyfrowa daje nam spore możliwości. Warto wiedzieć że fotografia tradycyjna a w szczególności slajdy kolorowe są w stanie przewyższyć jakość koloru, jednak wiążą się z tym spore koszty. Kolor w fotografii cyfrowej jest tańszy i łatwiejszy w obróbce niż fotografii tradycyjnej, dlatego jeśli na sesji kobiecej wymagany jest kolor warto sięgnąć po technikę cyfrową.

 • Portret nastolatki o rudych włosach

  Cyfrowa fotografia portretowa Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • Fotografia modelki zmysłowo pozującej na stojąco w krótkiej spódniczce na boso

  Zmysłowa fotografia kobiet Koszalin - fot. www.64iso.pl

Co oznacza to dla modelki, jak można to wykorzystać podczas sesji? Możliwość manipulacji kolorem i łatwość jej zmieniania powoduje mniej stresu z doborem kolorystycznym ubrań, makijażu lub wystroju otoczenia. Łatwiej jest naprawić obecność na sesji kilku źródeł światła o zróżnicowanej temperaturze barwowej. Technika cyfrowa dzięki temu sprzyja eksperymentom fotograficznym na sesjach kobiecych, gdzie możemy szybko i niskim kosztem wypróbować czegoś nowego i szybko nanieść poprawki oglądając na bieżąco wyniki sesji.

Kobiece sesje wykonane za pomocą sprzętu cyfrowego są idealne do zdjęć w ruchu. Modelka może swobodnie wnieść w sesję więcej gestów, mimiki i dynamiki a sprzęt cyfrowy prawidłowo w tych scenach ustawi ostrość i ekspozycję. Z szeregu ujęć scen dynamicznych można wybrać jedno najciekawsze, a z reszty zrezygnować nie ponosząc przy tym takich kosztów jak w fotografii analogowej.

Modelka która pozuje na sesji może w każdej chwili obejrzeć i ocenić swoje pozowanie na wyświetlaczu aparatu lub bezpośrednio na monitorze laptopa, czy komputera stacjonarnego. To duże ułatwienia dla kobiet, które pozują przed moim obiektywem po raz pierwszy i nie wiedzą czego się spodziewać po kilku minutach sesji. To wielkie ułatwienie i dla samego fotografa, który błyskawicznie dopasuje się do preferencji i upodobań modelki, chyba że projekt artystyczny sesji stanowi inaczej.

Dużym atutem użycia techniki cyfrowej na sesji jest możliwość wydrukowania powstającego materiału fotograficznego w bardzo krótkim czasie. Fotografia cyfrowa jest pozbawiona licznych etapów chemicznych i mechanicznych które mogą spowodować częściowe a nawet całkowite zniszczenie fotografii. Również możliwość błyskawicznego osadzenia cyfrowej fotografii na portalach społecznych imponuje w porównaniu do fotografii tradycyjnej. W ostatnim czasie cecha ta ma niebywałe znaczenie i stanowi ważny jak nie najważniejszy powód wybrania techniki cyfrowej na sesji.

Polaroidy dla modelek w Koszalinie

Droga kariery modelki powinna rozpocząć się od wizyty u fotografa i wykonania tzw. polaroidów. Polaroidy to podstawowe zdjęcia które modelka powinna posiadać. Każda agencja modelek zawsze prosi kandydatkę o serię polaroidów i na jej podstawie podejmuje stosowną decyzję. Łatwo więc zgadnąć iż prócz urody modelki polaroidy są ważnym elementem udanego startu w dalszej karierze. Posiadam spore doświadczenie w wykonywaniu sesji dla modelek, zarówno jeśli zachodzi potrzeba wykonania polaroidów, czy sesji portretowych i modelingowych.

Bezpłatne sesje

Raz w miesiącu organizujemy bezpłatne sesje dla kandydatek na modelki. Jeśli chcesz zostać modelką, fotomodelką lub hostessą i posiadasz do tego predyspozycje skontaktuj się z nami a być może uda się Tobie odnieść sukces dzięki naszym zdjęciom całkowicie za darmo. Wszystkie sesję są dokładnie zaplanowane, bezpieczne i ze stosowną umową TFP.

Modelki z Koszalina

Posiadamy dużą bazę modelek, które zapozują do zdjęć reklamując Twój produkt lub usługę. Jesteśmy w stanie zorganizować kampanię, sesję, plener fotograficzny z wizażystką, stylistką a po ukończeniu zdjęć w swoim biurze wykonamy odpowiednią korektą graficzną z konwersją do wszystkich najnowszych formatów graficznych.

Fotografia beauty Koszalin

Zapraszam na sesje beuty w Koszalinie chętne kobiety, które chciały by otrzymać piękne zdjęcia swej osoby w zmysłowych ujęciach, nastrojowym oświetleniu i przy użyciu najnowszego sprzętu cyfrowego do fotografowania i oświetlenia.

 • Portret dziewczyny na tle drewnianej podłogi

  Sesja glamour Koszalin - fot. www.64iso.pl

 • Portret młodej kobiety w długich brązowych włosach z kaszkietem na głowie

  Sesja TFP Koszalin - fot. www.64iso.pl

Sesje buduar w Koszalinie

Zdjęcia buduar i glamour organizuję w obiektach publicznych jak Pałac w Strzekęcinie lub Zamek w Krągu. W tych obiektach istnieje też możliwość wynajęcia apartamentów na potrzeby fotografowania w warunkach zacisznych, dyskretnych i wysokiego komfortu.

Fotografia buduarowa ściśle związana jest z odpowiednim nastrojem wnętrz, stylizacją i makijażem. Dla wszystkich tych elementów służymy pomocą wystarczy wyrazić chęć zarezerwowania sobie takiej sesji a wszystkim się zajmiemy.

Sesje płatne czy darmowe?

Organizuję czasem darmowe sesje dla Kobiet w Koszalinie, nie dzieje się to często jednak jest możliwość by z takiej sesji skorzystać. Darmowe sesje fotograficzne są jednak przeprowadzane z uwzględnieniem moich indywidualnych wizji sesji i typu kobiecej urody. Najczęściej pozowanie kobiety opiera się na zasadach TFP i powstałe materiały stanowią reklamę lub źródło artykułów na mojej stronie a czas oczekiwania na zdjęcia jest dłuższy.

Sesje płatne są najczęściej sesjami nie do publikacji chyba że osoba pozująca wyrazi na to sama chęć. Fotografowanie płatne kobiet stanowi u mnie priorytet w obróbce i dostarczeniu fotografii dla klientki. Fotografia glamour, lingerie i sensualna zobowiązuje mnie do dotrzymanie dyskrecji, taktu i zachowania anonimowości.

Fotografia zmysłowa

Fotografia zmysłowa to nic innego jak pobudzanie zmysłów osoby oglądającej kobietę na fotografii. To rodzaj intrygi wizualnej pokazanie czegoś nie do końca, czegoś zakrytego półprzeźroczystym medium. Umysł oglądającego powinien sam dopowiedzieć czego by należało się spodziewać za kilka chwil gdyby zdjęcie zostało zrobione nieco później, pod innym kątem lub oświetleniem.

Modelka w takich sesjach powinna ufać fotografowi, że efekt końcowy jest dużo bardziej dyskretny niż podczas pozowania mogło by się wydawać. Fotograf powinien wykazać się wielką wrażliwością podczas budowania zmysłowych kadrów, powinien wykorzystywać wszelkie sposoby by zakryć a nie odkryć, ta fotografia to przeciwieństwo aktów.

Prezent dla żony

Jeśli zastanawiacie się nad prezentem dla żony, narzeczonej, przyjaciółki lub koleżanki, warto wziąć pod uwagę wykupienie u mnie sesji kobiecej w Koszalinie i najbliższych okolicach. Oczywiście jestem w stanie przyjechać do innych miast jeśli moje zdjęcia i styl pokazywania kobiet jest dla Was interesujący. Istniej możliwość wykupienia jednej sesji dla kilku osób pozujących, osoby wstydliwe będą mogły czuć się wówczas lepiej pozując wraz z przyjaciółką, siostrą, koleżanką z pracy, mamą czy córką.

Sesje kobiet po przejściach

Zauważam coraz częściej, że sesja kobieca pojawia się u kobiet, które przeszły w swoim życiu trudniejszy okres. Naturalną formą dowartościowania jest wówczas sesja fotograficzna pokazująca kobietę w bardzo korzystnym świetle. Dobra fotografia kobiety przyczynia się do odbudowania wiary w siebie i nabrania pewności do swego wizerunku, stanowi też element uaktualnienia własnych profili w mediach społecznościowych jak Facebook, Twitter, Instagram. Znanych jest mi wiele przypadków gdzie fotografie powstałe na mojej sesji przyczyniły się do poznania wartościowych relacji.

Portret modelki w kapeluszu stylizowanym na lata przedwojenne

Stylizowane sesje kobiet Koszalin - fot. www.64iso.pl

Gorąco zachęcam wszystkie kobiety do wzięcia udziału w sesji i przekonania się, że estetyczna fotografia kobieca jest czymś więcej niż kolejnym zdjęciem z telefonu komórkowego, smartfonu czy tabletu. Fotografia którą wykonuję zawiera elementy kobiecej tajemniczości. Jestem zwolennikiem delikatności i subtelności w kreowaniu wizerunku kobiecej fotografii, jestem jednak otwarty na wszelkie pomysły i sugestie wierzę, że wspólnymi siłami uda się stworzyć obrazy które spodobają się nie tylko osobie pozującej.

Zapozować do aktu

Kobiety pragnące zapozować do aktu bardzo często idą drogą sesji zwanych w skrócie TFP. Oznacza to darmową sesję dla obojga stron, czyli modelki i fotografa. Sytuacja wydaje się idealna bo modelka nie musi wydawać pieniędzy na sesję, a fotograf nie musi płacić modelce za pozowanie. W praktyce sesja TFP opiera się na dwóch wersjach jednej pisanej umowie, drugiej słownych ustaleniach. Jak wersja pisanej umowy jest jeszcze rozsądna dla fotografa to dla modelki już nie koniecznie. Wersja słowna powinna być zawarta między naprawdę ufającej sobie parze modelka fotograf w innych przypadkach bardzo odradzam podejmowanie takich decyzji przez modelkę.

Decyzje o pozowaniu w nagości kobiety podejmują z różnych powodów. Fotografia ta jest taką samą fotografią jak każda inna pod warunkiem nie działania w pośpiechu modelki. Zdaje sobie sprawę, że są czasami w życiu momenty gdzie kobieta chce coś zmienić i to szybko, pozowanie do aktu takie być nie powinno. Warto na chwilę ochłonąć i się zastanowić nad wyborem fotografa, warto przemyśleć gdzie się zarejestrować, zalogować lub gdzie napisać maila. Istnieje wiele miejsc w sieci gdzie uzyskamy sesję darmową i to już na teraz. Jednak warto zastanowić się dlaczego ktoś chce zrobić zdjęcia aktu całkowicie bezpłatnie i to bez rezerwowania terminów?

Fotografowanie aktu bezpłatnie przez fotografa dla modelki może mieć kilka nieprzyjemnych wątków. Pierwszy to chęć publikacji powstałych fotografii zarówno na wystawach, galeriach i portfoliach fotografa. Nie ma w tym nic złego jeśli obie strony się na to zgodziły, gorzej jeśli modelka nie ma o tym wiedzy. Jeśli założymy, że modelka wyraziła zgodę na sesje TFP i zgodziła się też na publikację aktu, to życie po jakimś czasie podpowiada najczęściej modelce by takie publikacje wycofać. Taka sytuacja rodzi kilka niewygodnych możliwości, otóż zdjęcia opublikowane w niewłaściwych miejscach mogą być źle zabezpieczone i zdarzyć się może ich nagminnie kopiowane i wykorzystywane na wszelkie sposoby bez zgody ich twórców. Usunięcie takich kopii w globalnej sieci staje się prawie nie realne. Inną złą cechą takiego rozwiązania jest brak współpracy fotografa i jego brak zgody na usunięcie powstałych wcześniej zdjęć na podstawie umowy TFP. Zresztą trudno mu się dziwić bo ma umowę i poświęcił na sesję czas, sprzęt i swoje doświadczenie.

Najlepszym rozwiązaniem zarówno dla modelki jak i fotografa jest sesja płatna. Modelka płacąc za sesję zawiera równoprawną umowę a fotograf zarabiając na sesji nie ma potrzeby umieszczania powstałych fotografii aktu w serwisach internetowych. Takie rozwiązanie jest najlepszym krokiem dla kobiety chcącej wykonać sobie intymną pamiątkę w postaci kilku lub kilkunastu fotografii. Sesje płatne zawierają się w cenach od 500 zł do 1000 zł a nawet więcej jeśli wzbogacimy sesję o fotografie w technice analogowej i wydruki na papierze światłoczułym. Fotografia aktu to sztuka która wymaga od fotografa dużej wrażliwości, talentu, warsztatu, doświadczenia i uczciwości.

Subtelność analogu

Nie pomylę się jak napiszę, że fotografia analogowa najpiękniej rysuje odcienie skóry zwłaszcza u płci pięknej. Subtelność analogu i rozpiętość przejść odcieni kobiecej nagości jest niedościgniona na warstwach światłoczułej emulsji. Z tego powodu kobiece akty fotografuje się analogowym aparatem, gdy użyjemy dodatkowo średniego formatu to na dzień dzisiejszy wykorzystamy najlepszą technologię rejestrowania kobiecego piękna.

Słynne 6X6

Klatka aparatu średnio formatowego potrafi mieć wymiary 6x6 cm a nawet 6x7 cm powierzchni rysowanego światłem obrazu. Wielkość ta ma znaczenie dla oddania wszystkich odcieni skóry człowieka. Dlatego fotografowanie aktu powinno odbywać się na średnim lub dużym formacie troszcząc się o każdy detal nagości obrazu kobiety. Trudno w to uwierzyć ale analogowa technologia wykonywania zdjęć z przed 100 lat potrafi dziś być lepsza w oddaniu gradacji i szczegółowości obrazu.

Fotografia aktu

Fotografia aktu, to dziedzina fotografii delikatnej natury, kobiety pragnące zdobyć taką pamiątkę swej kobiecości stają często przed dylematem wyboru. Wybór nie tylko dotyczy komu zaufać i komu powierzyć takie zadanie, ale i jaki stopień estetyki zdjęć wybrać? Warto wyznaczyć sobie też granice pozowania i fotografowania jeszcze przed sesją. Fotografów chętnych do takiego gatunku fotografii jest wielu jedni lepiej rozmawiają inni lepiej fotografują, można umówić się na sesję darmową lub płatną.

Sesja narzeczeńska

W moich ofertach zdjęć ślubnych często jest miejsce na sesję narzeczeńską, to ciekawa forma krótkiego pleneru jeszcze przed ślubem. To też doskonała okazja na wykonanie fotografii przyszłej Pary Młodej służącym często do wydruków na zaproszenia ślubne, ozdobne etykiety lub podziękowań dla rodziców, dziadków i chrzestnych. Spotkanie się na plenerze narzeczeńskim sprzyja lepszemu poznaniu się między przyszła Parą Młodą a fotografem.

Prezent ślubny

Jeśli szukasz ciekawego prezentu dla przyszłych nowożeńców, to zafundowanie im sesji narzeczeńskiej może być doskonałym pomysłem na gustowny upominek ślubny. W tej sprawie warto energicznie działać rezerwując wolny termin nie czekając na ostatnią chwilę, gdyż zakochana para organizując swój ślub ma ograniczony czas. Idealny termin takiego prezentu wynosi trzy tygodnie przez ślubem, taki okres pozwala mi spokojnie przygotować fotografie pod kątem post produkcji.

Wieczór panieński

Piękne Panie, jeśli organizujecie wieczór panieński warto zadbać o zarejestrowanie ważnych chwil z tak zwariowanej imprezy. Zapraszam do wynajęcia mnie jako fotografa na wieczór panieński w Koszalinie.

Polecam swą obecność również jako forma prezentu od uczestniczek dla przyszłej Panny Młodej i wykonania reportażu z wieczoru panieńskiego, gdzie radosna zabawa i swobodne pozowanie przyczynia się do powstania zdecydowanie najbardziej szalonych zdjęć.

Modne są ostatnio fragmenty wieczoru panieńskiego w Mielnie gdzie w wesołym miasteczku fotografie są nasączone olbrzymią dawką adrenaliny, śmiechu i naturalności. Reportaż fotograficzny z wieczoru panieńskiego najczęściej trwa dwie godziny, na życzenie mogę przedłużyć sesję nawet do białego rana.

Jeśli jesteś ciekawa oferty fotografii wieczoru panieńskiego w Koszalinie, to zapraszam po więcej informacji w zakładce poniżej. Jeśli planujecie wieczór panieński po za granicami miasta Koszalin nie stanowi to dla mnie problemu gdyż dysponuję swoim środkiem transportu

Copyright © 2021. All rights reserved

Wykorzystujemy pliki cookies.    OK